Алгоритм нового покарання боржників: гроші відбиратимуть без участі самого боржника

Алгоритм нового покарання боржників: гроші відбиратимуть без участі самого боржника

На даний момент до системи автоматизованого арешту підключено 7 банків.

В Україні прийнято новий наказ, згідно з яким всім боржникам загрожуватиме автоматизований арешт банківських рахунків. Його здійснюватимуть шляхом інформаційної взаємодії державних і приватних виконавців з банками.

Про це йдеться в наказі Мін'юсту, яким оновлено Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банка, – пише видання Obozrevatel.

Завдяки внесеним змінам, процедура виявлення рахунків боржника, встановлення суми коштів на них, арешту та списання виявлених коштів відбуватиметься миттєво.

За даними Мін'юсту, зараз до системи автоматизованого арешту підключено 7 банків. Ще 44 банки підключені до системи в тестовому середовищі, і 11 банків знаходяться на стадії консультацій і попередніх налаштувань щодо підключення до тестового середовища.

Таким чином, найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 банки з усіх 72 діючих банків в Україні (станом на 01.03.2021).

Арешт грошей на банківських рахунках буде проходити за таким алгоритмом:

  • Державний або приватний виконавець за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) створює і направляє в банки вимогу про отримання інформації про наявність і стан рахунків боржника.
  • Інформаційні системи банків (ІСБ) за допомогою прикладного програмного інтерфейсу один раз на годину протягом робочого часу виконують запит щодо наявності вищевказаних вимог.
  • При отриманні вимоги ІСБ негайно формує повідомлення про прийняття вимоги до виконання банком і відправляє його АСВП, а також інформує відповідальну особу банку про необхідність виконання відповідних процедур згідно з внутрішніми правилами банку.
  • У разі відмови в наданні інформації щодо наявності та стану рахунків боржника в ІСБ формується повідомлення з обґрунтуванням причини такої відмови, яке відправляється до АСВП.
  • Виконавець за допомогою АСВП створює і направляє в банки, в яких відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів.


6 квітня, 16:30 | Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації