На Полтавщині виділять 7 мільйонів на розвиток органічного виробництва

На Полтавщині виділять 7 мільйонів на розвиток органічного виробництва

У новій Програмі розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавської області до 2027 року збережено напрям розвитку органічного землеробства і виробництва органічних продуктів харчування. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

«У цілому програмою передбачено фінансування органічного напрямку в розмірі 7 мільйонів гривень. Ми дещо розширили і змінили умови надання підтримки, враховуючи вже існуючі державні програми для органічних виробників. Обласна програма передбачає компенсацію вартості отримання сертифікації, але не 100 %, як було в попередні роки, а на 50 %. У перехідний період на таку компенсацію можуть розраховувати всі господарства, незалежно від розміру. Але після завершення цього періоду на допомогу матимуть право лише підприємства, які обробляють до 100 га та мають виручку до 10 мільйонів за рік. Крім того, передбачено, що розмір компенсації не перевищуватиме 100 тисяч гривень на один суб’єкт господарювання», — розповідає Сергій Фролов.

За його словами, також передбачена компенсація до 50 % вартості на придбання дозволених в органічному виробництві ЗЗР і добрив, але з розрахунку на площу не більше, ніж 100 га для одного підприємства.

«Залишили для органічних виробників підтримку напрямку харчування в дитячих та соціальних закладах у розмірі 40 %. Крім цього, Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавської області до 2027 року має 11 напрямків, частиною з яких можуть скористатися органічні виробники», — зазначає Сергій Фролов.

Він звернув увагу органіків на наступні напрямки підтримки — розвиток кооперації, дорадчої діяльності та кредитування фермерів, де теж передбачена компенсація для органічних виробників.23 квітня, 17:40 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації