Страшніше від коронавірусу

Страшніше від коронавірусу

Існує така конспірологічна теорія, автори і прихильники якої стверджують, що зловісний коронавірус, який ось уже більше року розгулює планетою, придумали і випустили в людську популяцію штучно, з метою скоротити кількість населення. Причому, головними жертвами винищувачів людей мали стати і стали пенсіонери. Чому так? Автори теорії пояснюють, що оті злі-презлі чи то масони, чи рептилоїди вирішили, що від людей похилого віку потрібно позбутися, як від зайвого баласту. Мовляв, пенсіонери нічого не виробляють, працювати вже не можуть, а соціальну допомогу їм платити потрібно. А грошей для цього не вистачає. От і було прийняте рішення випустити в людську популяцію штучно створений вірус, який винищить більшість пенсіонерів.

Як на мене, теорія так собі, не надто реалістична. Адже якщо слухати прихильників конспірології, то в руках отих чи то масонів, чи то рептилоїдів, чи то «тіньового» світового уряду станки для друкування грошей опинилися вже давно. У такому разі про який дефіцит грошей може йти мова? Надрукують, скільки потрібно. Як казав Попандопуло в хорошому кінофільмі «Весілля в Малинівці»: «Бери, я собі ще намалюю».

Окрім того, існують набагато більш ефективніші способи винищення пенсіонерів. Доведено українською владою останніх кількох десятиліть.

От, скажімо, візьмемо для прикладу останнє людиноненависницьке ноу-хау від нинішньої «зеленої» влади, яка, по великому рахунку, нічим не відрізняється від своїх попередників.

Нинішні думали-думали та й придумали, що адресна доставка пенсій для українських пенсіонерів є зайвою розкішшю. І на цьому можна зекономити. Спочатку — на листоношах, а потім і на самих пенсіонерах. Адже відміна адресної доставки неминуче призведе до виникнення проблем із отриманням пенсій. Причому, ці проблеми будуть масовими. Адже навіть брехуни у владі визнають, що через листонош пенсії отримують третина українських пенсіонерів. «Всього-навсього» — 3,4 мільйона українців. Хоча лукаво замовчують, що це за пенсіонери.

Судді, прокурори, міністри і нардепи на заслуженому відпочинку послугами листонош дійсно не користуються. Адже декому із таких пенсіонерів соціальну допомогу потрібно нести в мішку в супроводі інкасаторів.

А приходять листоноші з пенсіями в основному до колишніх простих трудяг, які живуть у Кобеляках, Просяниківці, Поводах чи Прощурадах. І от, із 1 вересня вже не приходитимуть. А пенсіонери мусять у фактично примусовому порядку відкрити рахунки в банках і отримувати свої пару тисяч у банкоматі.

І от уявіть, як буде добиратися до банкомата 79‑річна бабуся з Червоних Квітів чи 70‑річний інвалід другої групи із якихось Прощурадів? Це там, де немає асфальту, автобусного сполучення та будь-якого соціального захисту. Уявили? Я — ні. А мордаті чиновники, які нібито працюють у міністерстві з глузливою назвою «соціальної політики», уявляють.

Тобто, фактично всі сільські пенсіонери, які у свій час тяжко працювали в колгоспах і мають зараз покручені хворобами руки й ноги та мізерну пенсію, муситимуть із 1 вересня або винаймати таксі, або чекати допомоги родичів чи приїзду соцпрацівника, якому на такі подорожі держава теж грошей не виділяє. А інакше — зась пенсії. Держава в особі Кабміну дозволила доставляти пенсії додому виключно інвалідам першої групи, тим, кому більше восьмидесяти років, одержувачам соціальної допомоги та тим, хто, за висновками лікарсько-консультативної комісії, нездатен до самообслуговування.

Прочитали кобеляцькі пенсіонери, яке «світле» майбутнє підготувала їм влада, яку вони, до речі, у своїй більшості і вибрали, та й почали «правди шукати». Точніше — можливості таки отримувати пенсію додому.
Телефонує житель Кобеляк. І говорить:

— Восьмидесяти років ще не маю. Інвалідності першої групи теж. Переніс чотири інсульти. Рухаюсь, самі розумієте, як. Жінка-пенсіонерка теж хвора. Мені зручно, коли пенсію приносять додому. Зараз «обриваємо» телефони в соцслужбах, пенсійному та лікарні. Можливо ж ми підпадаємо до отих людей, «нездатних до самообслуговування»? Але ніхто не може пояснити. Можливо, ви щось дізнаєтесь.

Пробую дізнатися. Керівник місцевого відділення Пенсійного Фонду Володимир Дрига говорить, що ніяких нових роз’яснень не отримував. І взагалі, доставка пенсій уже не є компетенцією Пенсійного Фонду, його справа — нарахувати і виплатити.

Василь Рафальський, який у кобеляцькій лікарні очолює згадану в постанові Кабміну лікарсько-консультативну комісію, теж стверджує, що ніяких нових вказівок щодо визначення категорії людей, які нездатні до самообслуговування, не отримував.

Ніла Сулима, яка очолює терцентр по наданню соціальних послуг одиноким і немічним мешканцям Кобеляцької громади, говорить, що зараз її співробітники обслуговують 363 мешканці громади. Більшість із цих людей отримують пенсію адресно. Оформляти банківські картки пенсіонери не хочуть. А якщо їх примусять це зробити, то самостійно зняти гроші із картки люди похилого віку не зможуть. Цю місію можуть виконати соцпрацівники.

Соцпрацівники то можуть зняти гроші із картки і доставити їх людині. Але зважаючи на той факт, що й самі співробітники терцентру, котрі обслуговують одиноких і немічних людей, отримують мізерну зарплату, не мають службового транспорту і пересуваються по все тих же «убитих» сільських дорогах, ні про яке покращення надання послуг пенсіонерам мова йти не може.

Та зрештою, цинічна «зелена» влада про покращення послуг уже давно й не говорить. «Поклали» вони давно (ще до того, як стали владою) на пенсіонерів. А запроваджуючи такі людиноненависницькі нововведення, вони «вбивають двох зайчиків».

По-перше, отримують контроль над грошима отих нещасних людей. Адже тепер пенсія лежатиме не під подушкою «на смерть», а в банку. І фінансова установа тими грішми буде користуватися.

По-друге, і це, можливо, головне: у результаті погіршення якості отримання соціальної допомоги неминуче понизиться і так невисока якість життя сільських пенсіонерів, і, як наслідок, вони почнуть швидше мерти. А нема пенсіонера — немає проблем. І гроші в банку залишилися, і платити вже нікому не потрібно. Джек-пот, два в одному.

Конституція то, звичайно, проголошує, що Україна є соціальною державою, а звуження прав громадян, у тому числі і на соціальну допомогу, Основним Законом заборонено, але хто її зараз читає, ту Конституцію. Зараз усі «бабло рубають».

Та закінчимо на оптимістичній ноті. Працівники Укрпошти пошепки говорять, що після 1 вересня нічого не зміниться і листоноші продовжуватимуть носити пенсії додому. А все, що відбувається зараз, є звичайними торгами за право доставляти пенсії, отже, й отримувати за це гроші із держбюджету.

Ну й хто страшніший для людей у сьогоднішній Україні? Коронавірус чи отакі от «баблоруби» у владі? Як на мене, відповідь очевидна.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


28 травня, 09:10 | Полтавщина | Редакційна
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації