У середу, 8 вересня, Верховна Рада легалізувала в Україні криптовалюту. Профільний законопроєкт підтримали 276 депутатів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в Telegram.
– У нас є потенціал посісти провідні позиції на світовому крипторинку. Україна – одна з лідерів з використання криптовалюти у світі, – звернув увагу міністр.
За його словами, на даному етапі загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила 2 трильйони доларів США. В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але через те, що все відбувається в тіні, міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. До того ж, ні з однієї операції з віртуальними активами не платяться податки.
– Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування, – заявив міністр.
До слова, до сьогоднішнього дня у криптовалюти не було визначеного правового статусу в Україні, тому декларувати її не потрібно було. У Державній податковій службі ще не пояснили, що тепер робити українцям.
Прогнози експертів, щодо біткоїну
Стратег Bloomberg Intelligence Майк Макглоун вважає, що у біткоїна є потенціал досягти 100 тисяч доларів. За його словами, Bitcoin стане цифровим "золотом".
Керівник інвестиційного департаменту ICB Fund Аарон Хомський говорить, що біткоїну заважає розвиватися регулярна невизначеність. Після кризи, що виникла в 2008 році, банки почали "рятувати" економіку не тільки шляхом зниження ставок, а й викупом цінних паперів з ринку за рахунок насичення фінансової системи ліквідністю, вважає аналітик.