Підсумки купального сезону на території Полтавщини підбив т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко.
За його словами, на території області під час купального сезону обліковано 246 місць відпочинку на воді в 51 територіальній громаді. Паспортизованих пляжів — 106 (79 — загального користування й 27 — дитячих оздоровчих закладів), решта 140 — стихійні.
«У 30 територіальних громадах відсутні паспортизовані місця відпочинку на воді. Це питання потрібно вирішувати. У кожній громаді мають бути паспортизовані пляжі, — зазначив Віктор Стеблянко. — У травні фахівці рятувально-водолазної служби обстежили й очистили від сторонніх предметів підводні акваторії на всіх паспортизованих пляжах. Крім того, було підготовлено 129 плавців-рятувальників. Із них 82 працювали в дитячих оздоровчих закладах, 47 — на сезонних рятувальних постах у місцях масового відпочинку на водних об’єктах».
Віктор Стеблянко зазначив, що в області функціонував 51 сезонний рятувальний пост. Зокрема, в Кременчуцькому районі — 21, Лубенському — 3, Миргородському — 9, Полтавському — 18.
За словами очільника Департаменту, кількість загиблих на водних об’єктах у області зменшилася, порівняно з минулим роком ,на 2 людини — з 47 до 45, зменшилася кількість загиблих саме в купальний сезон — із 35 до 30 людей. Торік було врятовано всього 8 людей, а цьогоріч — 15. Віктор Стеблянко сказав, що найбільше на водних об’єктах гинуть чоловіки віком від 30 до 55 років. Одна з основних причин — вживання спиртних напоїв під час відпочинку.