За допомогою інвестиційних фондів можна зібрати збалансований портфель, витративши на це мінімум часу. Фонди підходять навіть початківцям інвесторам, але важливо правильно їх обирати, щоб не втратити гроші. Інвестиційні фонди - це фінансовий інструмент, що складається з готового набору диверсифікованих активів. Частку в інвестиційному фонді, на сайті https://ip-am.com.ua/service/prodazh-hotovykh-korporatyvnykh-fondiv/ може придбати будь-хто.
Чому варто вкладати гроші у фонди?
Головна перевага фондів - у диверсифікації. Так називають базовий принцип інвестування, згідно з яким не варто тримати всі гроші в активах однієї компанії, країни або галузі. Усередині фонду можуть бути найрізноманітніші фінансові інструменти: одні фонди інвестують в акції певної країни, інші — в окремі галузі, треті — в дорогоцінні метали або нерухомість. Від цих тонкощів залежить продаж корпоративних фондів, які можуть складатися тільки з акцій, або тільки з облігацій, а можуть обрати відразу кілька типів активів.
Інвестор фонду володіє його активами опосередковано. Якщо фонд інвестує в акції Apple, то власник паю не вважається акціонером компанії. Він не може брати участь в акціонерних зборах і впливати на управління бізнесом.
Переваги інвестицій у фонди:
- Економія часу. Не потрібно витрачати час на аналіз цінних паперів і угоди — частку у фонді можна «купити і забути».
- Диверсифікація. Навіть якщо якась компанія з фонду збанкрутує, в добре диверсифікованому фонді втрати інвестора будуть мінімальні. Навіть в такому випадку можливий продаж готових корпоративних фондів, які дозволять непогано заробити.
- Прозорість. Всю інформацію про стратегію та управління фонди публікують відкрито, її завжди можна детально вивчити, перш ніж інвестувати у фонд. Всі витрати теж відомі заздалегідь. Вкладення можуть бути мінімальними.
- Висока ліквідність. Частку у великих фондах можна легко купити і продати в будь-який час.
Мінуси вкладання коштів в інвестиційні фонди
Дохід не гарантований, тому, якщо активи фонду впадуть в ціні, те ж саме станеться і з ціною паю. Навіть прибутковість фонду в минулому не дає стовідсоткової впевненості, що завтра фонд не принесе збиток. Для активно керованих фондів, комісії можуть досягати 3-5% від суми інвестицій. На довгостроковому горизонті вони можуть "з'їдати" значну частину прибутку.
Можна продати корпоративний фонд клієнтам, які шукають передбачуваний фінансовий інструмент. В такому випадку краще звернути увагу на класичні банківські продукти. Звичайні депозити варто розглянути і тим, хто не має в своєму розпорядженні фінансової подушки. Інвестиційний внесок підійде тим, хто хоче примножити заощадження за рахунок підвищених ставок і при цьому готовий ризикнути деякою частиною вкладених коштів.