Вхід | Реєстрація

Україна зобов’язалася виконати 12 умов для отримання наступних траншів МВФ

Україна зобов’язалася виконати 12 умов для отримання наступних траншів МВФ
Уряд України взяв на себе зобов’язання виконати 12 основних «структурних маяків» для отримання фінансування за програмою МВФ stand-by, яку Фонд продовжив до червня 2022 року.

Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному Україною і МВФ та оприлюдненому Фондом у середу, повідомляє Укрінформ.

«Наша політика буде й надалі зосереджуватись на подоланні надзвичайної ситуації в економіці та сфері охорони здоров'я, викликаної COVID-19, зберігаючи при цьому макроекономічну та фінансову стабільність, зменшуючи вразливість та долаючи ключові перешкоди для приватних інвестицій», - зауважується в меморандумі з українського боку.

Оприлюднений документ містить таблицю з 12 «структурними маяками», які українська влада зобов’язується виконати впродовж програми. Причому половина з них розрахована до кінця нинішнього року, ще два – до наступного перегляду програми, запланованого на березень. Крім того, виконання інших чотирьох маяків передбачено у березні-квітні 2022 року.

Зокрема, відповідно до меморандуму, українська влада зобов’язується затвердити до кінця листопада бюджет 2022 року з цільовим показником дефіциту 3,5% ВВП. Такий же «дедлайн» по часу встановлений для скасування послаблень у вимогах до представників держави в керівництві держбанків.

До кінця грудня український уряд має оприлюднити результати аудиту коштів, витрачених з фонду, пов’язаного з COVID-допомогою. У цей же термін НБУ повинен ухвалити план, узгоджений з МВФ щодо підвищення професійного рівня у сфері банківського нагляду. Ще один «структурний маяк» до кінця нинішнього року має виконати Офіс генпрокурора України – опублікувати звіти за пів року щодо проваджень проти колишніх власників банків, виведених з ринку з початку 2014 року.

До кінця січня наступного року уряд має ухвалити дорожню карту щодо виведення ПриватБанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації. У лютому українська влада повинна прийняти стратегію повернення активів збанкрутілих банків. Це все необхідно зробити до проведення наступного, другого, огляду МВФ по Україні в березні, за результатами якого Фонд має визначитися з наступним траншем.

Ще чотири «структурних маяки» Україна зобов’язалася виконати на завершальній стадії програми. Зокрема, до кінця березня українська влада планує ввести в дію зміни до закону про САП та розробити базу споживачів для постачальників газу, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.

До кінця липня має бути завершена перевірка діючих членів Вищої ради правосуддя, а також призначена наглядова рада «Енергоатому».



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
8 грудня 2021, 11:23 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації