Аграрії області намолотили 6,9 мільйона тонн основних сільгоспкультур (зернові, соняшник і соя), що на 709 тисяч тонн більше, ніж торік. Зокрема 5,7 млн тонн зернових і зернобобових. Це на 640 тис. тонн більше, ніж у 2020-му.
Середня урожайність зернових і зернобобових – 57,4 ц/га – на 7,2 ц/га більше, ніж минулоріч. Про це повідомив на нараді в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.
За валовим збором основних і зокрема зернових сільгоспкультур Полтавщина посідає 2 місце по Україні після Вінниччини.
– Нині комплекс осінньо-польових робіт в області наближається до завершення. Практично закінчили збір сільськогосподарських культур, проведені роботи з підготовки до посіву наступного року, – сказав Сергій Фролов. – Завершено збирання гречки й проса. Гречки – на площі 2,2 тисячі гектарів, намолочено 2,4 тисячі тонн. Це на рівні минулого року. Потреба області – 4 тисячі тонн. Тож працюємо над збільшенням площі під цю культуру. У поточному році прийнята урядова постанова, якою передбачена дотація на гектар посіяної гречки. 21 господарство області отримає дотацію на загальну суму 1,2 мільйона гривень. Завершене збирання сої. Її урожайність зросла на 3 центнери. За площею сої (122 тисяч гектарів) область посідає 2 місце по Україні.
Соняшнику намолочено 1 млн 14 тис. тонн при середній урожайності 26,4 ц/га (на 1 ц/га більше за минулорічні показники). За валовим збором соняшнику область посідає 6 місце в державі. Цукрового буряку на площі майже 26 тис. га накопано 1 млн 75 тис. тонн. За цим показником Полтавщина третя в Україні. Середня урожайність культури – 415 ц/га (на 9,5 ц/га більше, ніж торік). Як і попереднього року, переробляють цукровий буряк чотири заводи – Ланнівський, Глобинський, Новооржицький і Яреськівський. Наразі підприємства переробили більше 1 млн тонн цукрового кореня й виробили 166,5 тис. тонн цукру. Потреба області – 63 тис. тонн. Кобеляцький завод нині на перестої.
– Проводимо роботу з аграріями й головами громад із метою збільшення площ посіву буряків і створення сировинної бази для діяльності підприємства, – сказав Сергій Фролов.
Наближається до завершення збирання кукурудзи на зерно, її обмолочено 631 тис. га, що становить 98%. Намолотили понад 4 млн тонн, середня урожайність – 64,5 ц/га (на 9,7 ц/га більше, ніж торік). За валовим збором цієї культури область посідає 3 місце по Україні. Загалом на Полтавщині найбільші площі кукурудзи.
– Призупинена тенденція зменшення площ озимих зернових. Під урожай посіяно 263 тисячі гектарів озимих на зерно, із них пшениці – 247 тисячі гектарів, жита – 6,4 тисячі, ячменю – 10,4 тисячі гектарів. Усі посіви – в доброму й задовільному станах, – додав Сергій Фролов. – У поточному році зібрано 1,2 мільйона тонн пшениці та майже 26 тисяч тонн жита. Для забезпечення споживчих потреб населення області хлібопродуктами необхідно 156 тисяч тонн зерна. Наразі продовольчого зерна з урахуванням перехідних залишків на підприємствах області, які займаються його зберіганням і переробленням, становить 247,5 тисячі тонн пшениці. Цього достатньо для забезпечення потреб області.