Гофрокартон - це популярний матеріал, який використовується в легкій промисловості і в процесі упаковки крихких товарів. Гофрокартон формується з рівних картонних листів, які називають лайнерами і гофрованих шарів - флютингів, складених і склеєних по черзі. Чим більше шарів, тим більше жорсткість, міцність і амортизаційні властивості гофрокартону. Завдяки невисокій вартості матеріалу, постійно розширюється сфера його використання. З нього виготовляють коробки для взуття і крихких предметів, наприклад, посуду.
Сфера використання гофрокартону
Однак гофрокартон, який можна придбати на сайті https://evopack.com.ua/gofrokarton-lystovyj/, використовується не лише для виготовлення упаковки. Існує ще кілька галузей, де застосовується матеріал.
Сфера використання гофрокартону:
- В легкій промисловості. З матеріалу виготовляють лекала, якими часто користуються при пошитті одягу. Це популярний матеріал на швейних фабриках.
- В будівництві. На основі цього матеріалу виготовляють гіпсокартон, яким вирівнюють стіни і монтують перегородки.
- Під час виробництва взуття. Картон застосовується при виготовленні жорстких задників, особливої форми колодки, і в деяких випадках навіть для виготовлення платформи. Цей матеріал є основою, на яку наклеюється шкіряна устілка.
Характеристики та особливості виробництва гофрокартону
Варто відзначити низьку теплопровідність матеріалу. Справа в тому, що між зовнішньою і внутрішньою частиною гофрокартону, знаходиться хвилеподібна прокладка, заповнена повітрям. Завдяки цьому матеріал погано проводить тепло. Тому гофрокартон досить повільно нагрівається. Це допомагає зберегти оптимальну температуру при транспортуванні харчових продуктів, які швидко псуються без холодильника. Ці повітряні прошарки дозволяють використовувати гіпсокартон для транспортування скляних банок з консервами. В картонну коробку складають банки, між якими поміщають листи стрічкового гофрокартону, створюючи перегородки. Це перешкоджає пошкодженню скла.
Без згадки ключової властивості цього матеріалу було б складніше зрозуміти його класифікацію. Ця властивість - анізотропність. Гофрокартон по-різному проявляє свої фізичні властивості в залежності від того, в якому напрямку здійснюється механічний вплив. Це можливо завдяки комбінації шару гофри (флютинга) і плоских шарів (лайнерів). Якщо вплив направлено перпендикулярно хвилям гофри, матеріал демонструє амортизаційні властивості, спрацьовує, як пом'якшувач, завдяки низькій жорсткості самої гофри. При впливі сил в напрямку уздовж гофри, матеріал має ребра жорсткості, проявляючи площинну жорсткість. Чим більше шарів, тим яскравіше проявляють себе ці властивості.