У Полтавській області за програмою Президента України «Велике будівництво» у 2022 році запланували до реалізації 19 проєктів. Про це повідомив у понеділок, 17 січня, на апаратній нараді т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.
«Поява програми «Велике будівництво» в 2020 році поклала початок кінця епохи довгобудів на Полтавщині й дала можливість реалізації масштабних проектів у регіоні, – зазначив Дмитро Лунін. – Мало хто вірив, що відреставруємо, наприклад, Полтавську обласну філармонію, добудуємо обласний кардіоцентр і новий спорткомплекс у Полтаві, завершемо першу чергу об'їзної дороги навколо обласного центру».
Т.в.о. голови ОДА наголосив, що реалізація «Великого будівництва» залишається для обласної адміністрації пріоритетним напрямком роботи.
«Включення об'єкта до програми Президента «Великого будівництва» – це гарантія того, що він буде завершений, а роботи не розтягнуться на десяток років», – закцентував Дмитро Лунін.
У 2022 році заплановано для реалізації проєкти з різних сфер: медицини, спорту, освіти, культури. Всі вони відповідаю Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.
На розгляд та затвердження до Мінрегіону направлено попередній перелік проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР та інших державних субвенцій і програм.
- Реконструкція з добудовою будівлі рентгено-діагностичного кабінету Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру;
- Протитуберкульозний диспансер по вул. Київське Шосе,1-в в Супрунівці Полтавського району (ІІІ черга);
- Реконструкція нежитлового приміщення під музей КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ»;
- Капітальний ремонт закладу дошкільної освіти «Ромашка» у Котельві;
- Реконструкція будівлі Нехворощанського закладу дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко»;
- Капітальний ремонт комплексу будівель Андріївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів;
- Капітальний ремонт будівлі Лохвицької гімназії №1 з термомодернізації фасаду з переобладнанням вхідних груп та влаштуванням пандусу;
- Капітальний ремонт будівлі Щербанівського ліцею (теплова модернізація фасадів);
- Реконструкція комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради»;
- Реконструкція будівлі з добудовою спортивної зали Котелевської гімназії № 1 ім. С.А. Ковпака;
- .Створення нового освітнього простору на базі Сенчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасаду будівлі, виконання внутрішніх робіт із використанням енергозберігальних технологій, ремонт даху), благоустрій подвірʼя;
- Реконструкція будівлі під Градизький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- Будівництво басейну в Миргороді;
- Будівництво багатофункціонального спортивного майданчика у Розсошенцях Полтавського район;
- Реконструкція будівель та споруд КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії»;
- Реконструкція Полтавського спортивного ліцею з добудовою спортивного комплексу;
- Нове будівництво спортивно-ігрових майданчиків з влаштуванням побутового приміщення та благоустроєм прилеглої території Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського;
- Реконструкція споруд стадіону «Нові Санжари»;
- Реконструкція повнорозмірного футбольного поля зі штучним покриттям та благоустроєм прилеглої території фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос».