Вхід | Реєстрація

Скільки доведеться платити за першу реєстрацію авто в Україні у 2022 році

Скільки доведеться платити за першу реєстрацію авто в Україні у 2022 році

З 1 січня 2022 року в Україні змінилася сума збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за первинної реєстрації авто. Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду.

Підприємства, установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають права власності на легкові автомобілі за першої державної реєстрації автомобіля в Україні в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС, повинні сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Він залежить від вартості автомобіля та розміру встановленого прожиткового мінімуму.

Відтак з 1 січня при першій реєстрації авто потрібно заплатити:

  • 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2022 році – із суми до 409 365 грн.);
  • 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2022 році – із суми понад 409 365 грн. до 719 490 грн.);
  • 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2022 році – із суми понад 719 490 грн.).

Наголошується, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб із 1 січня 2022 року становить 2481 грн.


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
25 січня, 14:54 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації