За останні кілька років переважна більшість бюджетних організацій перейшли із паперового на електронний документообіг. Завдяки таким нововведенням, у громадян зникла необхідність годинами простоювати в черзі за довідками, а також бігати з кабінету в кабінет, аби поставити підпис у чергового чиновника. Замовити більшість довідок можна безпосередньо через мережу Інтернет, звернувшись до потрібної установи.
Такі інноваційні рішення в майбутньому дозволять позбутися незліченної кількості тонн папок із паперами. І раніше звичні архіви зникнуть. А вся інформація зберігатиметься на хмарному диску. Тобто, як мінімум, посада відповідального за архів зникне. А функцію пильної кімнати з полками в кілька поверхів виконуватиме пристрій для зберігання даних, які розміщуватимуться на віддалених серверах.
Стабільна робота і надійний захист
Той таки сервер може розміщуватися не лише в іншому приміщення, а навіть іншій країні.
Для прикладу, сервіс-провайдер «OBLAKO» розміщує дані своїх клієнтів у дата-центрах на території України і навіть Німеччини. На офіційному сайті компанії за посиланням https://www.cloud.net.ua/disk.html повідомляється, що таке розташування дата-центрів організовано для того, аби українські сервери стабільно та швидко підключали користувачів, а німецькі — надійно захищали від «непроханих гостей».
Тобто, вилучити дані компанії, що співпрацює з сервіс-провайдером, можуть лише її працівники, котрі мають доступ до інформації. Жодній по сторонній особі цього зробити не вдасться. І якщо на паперові архіви впливають зовнішні чинники (папери можуть згоріти, втонути і так далі), то з інформацією на хмарному диску від «OBLAKO» нічого не станеться, адже система автоматично копіює її через певний проміжок часу.
Фактично віддалений сервер — це по суті флеш-карта, до якої можна підключатися протягом 24-годин і вся потрібна інформація буде доступна без жодного збою, ніби накопичувач під’єднаний через роз’єм до ноутбука користувача.
До переваг хмарного диску відносять:
- безпеку зберігання даних клієнта, що включає в себе розміщення серверів в Україні та за кодоном, використання захищеного каналу доступу до дисків, шифрування інформації, що зберігається на диску, регулярне копіювання даних:
- швидке підключення до сервера напряму та безперервна і стабільна робота з даними, не дивлячись на кількість користувачів, які працюють із інформацією;
- кілька рівнів сховища.
Отож, хмарний диск прийшов на зміну не лише пильному архіву, а й стаціонарному серверу та накопичувачам.