Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що що люди починають випалювати сухостій.
Лунін наголосив, що це — заборонено. За спалювання сухостою передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність.
За його словами, рятувальники щодня гасять пожежі, розбирають завали, розміновують території. Замість цього їм доводиться виїжджати на виклики та ліквідовувати підпали сухої трави.
Адміністративна відповідальність настає:
- за статтею 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП громадянам загрожує штраф від 3060 до 6120 гривень, а посадовим особам — від 15 300 до 21 420 гривень,
- за статтею 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) КУпАП передбачено стягнення штрафів для громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а для посадових осіб — від 850 до 1700 гривень.
Згідно зі статтею 245 ККУ за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.
Пам’ятайте, що земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
У процесі горіння трави у повітря вивільняються шкідливі для здоров’я діоксини.
Дим провокує онкологічні захворювання.
У вогні гинуть тварини.