Вхід | Реєстрація

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною?

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною?

Відповіді на питання, що надходять від людей найчастіше. Дивіться відео або читайте допис, щоб дізнатися, які операції тимчасового обмежені, а які залишилися без змін.

Який зараз офіційний курс гривні до іноземних валют?

24 лютого 2022 року НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 29,25 грн/$. Курси  до інших валют встановлюються НБУ щоденно. Курси банків можуть відрізнятися від офіційного курсу НБУ.  

Чи можна купити готівкову іноземну валюту?

Купівля іноземної валюти тимчасово заборонена.

Виняток – купити валюту можна за наявності у відділеннях банків, які розташовані на територіях під загрозою окупації державою-агресором. Перед відвідуванням відділення зателефонуйте на гарячу лінію вашого банку та уточніть деталі про роботу відділень та наявність готівки. 

Чи можна продати готівкову іноземну валюту?

Так, якщо це не російські або білоруські рублі. Жодних обмежень на продаж інших валют Національний банк не встановлював. 

Чи можна переказати іноземну валюту за кордон?

Дозволено переказувати із власних карток на картки фізичних осіб за кордоном до 100 тис. грн в еквіваленті на місяць. Це, наприклад, близько $3,4 тис. Водночас звертаємо вашу увагу, що відповідний ліміт розповсюджується на здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, які належать до операцій quasi cash.

Без обмежень дозволено переказувати кошти за кордон для оплати навчання та витрат, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах та транспортуванням хворих. 

Крім того, для сприяння діяльності волонтерів фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті (це більше $13,5 тис.) 

До таких товарів належать бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для стеження, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Чи можна знімати готівку з рахунків?

100 тис. грн – це щоденний ліміт на зняття готівки в Україні. З гривневих рахунків ви можете знімати кошти в гривні, а з валютних – у валюті або у гривні, попередньо продавши валюту. 

За кордоном діє той самий ліміт на зняття коштів з валютних рахунків. Водночас отримання готівки з гривневого рахунку обмежено сумою 100 тис. грн на місяць. 

Чи є обмеження на безготівкові розрахунки?

Жодних заборон немає. Розраховуватися картками українських банків за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Більше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні, читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/fin-defense/


Автор: Національний банк України

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
13 квітня, 11:33 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації