Так званого «смотрящого», який встановив та поширював злочинний вплив у Полтаві, а також трьох його спільників та підприємця з Лубенського району звинувачують у незаконному позбавленні волі людини, вимаганні передачі чужого майна, а також у заволодінні транспортним засобом. Як з’ясувалося, протиправні «методи» були використані для розв’язання конфлікту.
Сергій Рекун, заступник начальника поліції Полтавщини, повідомив:
– Слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів Слідчого управління області встановлено, що підприємець з Лубенщини звернувся до наглядача з пропозицією застосувати злочинний вплив для розв’язання конфліктної ситуації, що виникла у нього з групою місцевих чоловіків. Користуючись зв’язками у кримінальному світі, у жовтні 2021 року наглядач залучив своїх знайомих до втілення плану з вимагання «компенсації за неправильну поведінку.
Під час реалізації злочинного умислу спільники вдавалися до застосування сили, погрожували зброєю та заволоділи автомобілем одного з учасників конфлікту. Транспортний засіб правоохоронці оперативно відшукали біля одного з будинків у місті Хорол Лубенського району.
Сергій Рекун зазначив:
– Працівники регіонального Управління стратегічних розслідувань Полтавщини спільно з Управлінням карного розшуку обласного Главку поліції, за підтримки батальйону поліції особливого призначення та спецпідрозділу КОРД, оперативно встановили всіх фігурантів. Під час обшуків слідчі вилучили зброю, гроші, а також автомобілі, що використовувалися для перевезення та незаконного утримання потерпілих.
Слідчим управлінням, за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених 5-ма статтями Кримінального кодексу України:
- вимога передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим, вчинена за попередньою змовою групою осіб, з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало значної шкоди потерпілому (ч. 2 ст. 189);
- незаконне позбавлення волі людини з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань (ч. 2 ст. 146 );
- незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 289);
- умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1);
- звернення до особи, яка завідомо для винного може здійснювати злочинний вплив, зокрема до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, з метою застосування нею такого впливу (ст. 255-3).
Як зазначив заступник начальника обласної поліції, обвинувальний акт відносно фігурантів вже скеровано на розгляд Хорольського районного суду Полтавської області.