У 21‑му номері тижневика від 26 травня була надрукована стаття під назвою «Кобелячанин розгулював по місту з обрізом». У ній розповідалося, що в суботу, 21 травня, близько 7:45, кобеляцькі правоохоронці отримали повідомлення від військовослужбовців Збройних Сил України, що на одному з блокпостів у підозрілого чоловіка виявили зброю та набої до неї.
За інформацією начальника відділення № 2 (Кобеляки) Полтавського райуправління поліції Володимира Кузьменка, 51‑річний кобелячанин мав при собі обріз мисливської рушниці 12‑го калібру з ознаками переробки та набої, без будь-яких дозвільних документів. За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) ККУ.
Зі слів свідків події, кобелячанин, у котрого вилучили зброю, йшов пішки через блокпост. Обріз чоловік тримав у рюкзаку. Під час огляду він заявив, що носить зброю для самозахисту, оскільки в країні триває війна.
22 червня Кобеляцький районний суд виніс вирок у цій справі. Підсудний, уродженець краснодарського краю російської федерації, громадянин України, розлучений, не працюючий, повідомив, що 1 травня на горищі свого будинку знайшов двоствольну мисливську рушницю «ІЖ-54» 12 калібру, 1965 року випуску, із якої виготовив обріз.
Відповідно до матеріалів справи, своїми діями він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 263–1 ККУ (незаконно виготовив вогнепальну зброю).
21 травня обвинувачений узяв обріз та вийшов з дому. Чоловік рухався Полтавським шосе, коли неподалік мосту через річку Ворскла його помітили військовослужбовці Збройних Сил України, які перебували на блокпосту.
За незаконне придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї і бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, йому висунули обвинувачення за частиною 1 статті 263 ККУ.
7 червня між прокурором і обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості.
Згідно з угодою, підсудний беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 263–1, частиною 1 статті 263 ККУ.
У результаті, суддя Тетяна Мороз ухвалила затвердити угоду про визнання винуватості.
Підсудного визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 263–1, частиною 1 статті 263 ККУ, призначити узгоджене сторонами покарання:
- за частиною 1 статті 263–1 ККУ у виді позбавлення волі на строк чотири роки,
- за частиною 1 статті 263 ККУ у виді позбавлення волі на строк три роки.
На підставі частини 1 статті 70 ККУ, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки.
Згідно статті 75 ККУ (звільнення від відбування покарання з випробуванням), суддя звільнила обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком на один рік.
Також він сплатить у дохід держави 5835,08 гривні за залучення експерта.
Зброя і набої будуть знищені.