Вхід | Реєстрація

Леонід Соболєв: «Тренувальна база — це неприбутковий об’єкт»

Час невблаганно рухається вперед, і здавалося, що на момент ухвалення рішення про проведення Євро—2012 в Україні й Польщі для нашої країни є всі можливості, щоб спокійно, в строк підготуватися й провести це змагання. Однак надворі завершується березень 2010 року, а будівництво декількох спортивних об’єктів під загрозою зриву. І якщо десь не вистачає коштів, а десь погодні умови не дозволяють виконати передбачені графіком роботи, то в Полтаві інша причина, через яку строки підготовки одного з об’єктів у небезпеці.
Нагадаємо, у листопаді 2009 року було ухвалене рішення про виділення ФК «Полтава» земельної ділянки в селищі Терешки для будівництва учбово-тренувальної бази. Цей об’єкт включений до державної програми підготовки з проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. У ході змагань цю базу буде використовувати одна з команд-учасниць, можливо, та, котра буде проводити матчі в Харкові.
У лютому 2010 року на черговій сесії Полтавської районної ради в ході розгляду питання про затвердження технічної документації, що стосується нормативної оцінки землі, було ухвалене рішення про повернення документів на доопрацювання.
Що не влаштовує органи влади й чому виникають перешкоди, розповів президент футбольного клубу «Полтава» Леонід Соболєв:
— Чесно кажучи, я й припустити не міг, що із цим об’єктом буде стільки складностей. Таке враження, що ми збираємося будувати якийсь заклад розважального типу, з готелем, тенісними кортами з метою отримання прибутку. База — це ж неприбутковий об’єкт. Не можна все міряти винятково грошима. Що ж це за психологія така?! Відповідно до проекту, УТБ футбольного клубу «Полтава» насамперед передбачає два стандартні поля. Одне з них буде із трав’яним покриттям, а друге — зі штучним. Великого поля зі штучною травою в Полтаві, у якій існують дві професійні футбольні команди, немає. На відміну від Харкова, наприклад, де на таких полях грають футбольні колективи, що виступають в аматорській першості. Я вже мовчу про умови занять дитячої футбольної академії «Металіста». Наявність тренувальної бази ФК «Полтава» вирішує одразу кілька завдань. Це й розвиток клубної інфраструктури, без чого складно проводити нормальний учбово-тренувальний процес, і підтримка іміджу держави на міжнародній арені, якій УЄФА повірила й довірила проводити настільки відповідальне змагання. Який же ми будемо мати  вигляд в їхніх очах, взявши на себе зобов’язання й не виконавши їх? Хто за це відповість? Адже зрив графіка проведення проектних, а потім будівельних робіт відбувається не з нашої вини.
— Однак Євро пройде, а інфраструктура залишиться.
— Саме так! І це головне! Умовами для тренувань, які будуть створені на УТБ ФК «Полтава», зможуть користуватися діти, що займаються футболом. «Полтава» створювалася саме як клуб, у якому будуть грати молоді місцеві футболісти. Але їм складно конкурувати за місце в команді. У деяких компонентах полтавці відчутно поступаються. Чому? Та тому, що немає належних умов. Що можна вимагати від гравця, який отримував ази гри на асфальті, піску? Немає у футболі дрібниць. Якщо десь допущено прорахунок у підготовці футболіста, це потім у майбутньому відгукнеться.
— Депутати не згодні з низькою, на їхній погляд, нормативною оцінкою землі тієї ділянки, де планується побудувати базу.
— Та це ж не ринок, де можна піти поторгуватися! Ціну розрахували, коли готувалася проектна документація. Ми готові її сплатити. Зараз усе підносять так, що ми начебто вирубуємо шикарний сосновий ліс. По-перше, це не відповідає дійсності. На площі півтора гектара перебувають згорілі дерева. По-друге, ми заплатили за ліс компенсацію, а це — 600 тисяч грн. Чому це депутати замовчують і не беруть до уваги? Будівництво бази — об’єкт не з дешевих, загальна вартість становить 70 млн. грн. Ви думаєте, мені нікуди більше ці гроші вкласти? А я їх у спорт вкладаю, щоб користь була, щоб діти розвивалися, здоровий спосіб життя вели.
— За той період часу, що існує ФК «Полтава», уже зроблено чимало, у тому числі й для спортивних об’єктів, що знаходяться у місті.
— Ні для кого не секрет, що поняття «утримання футбольної команди» і «одержання прибутку від цього проекту» в нашій країні — не співвідносяться між собою. Що два роки тому являв собою стадіон «Локомотив»? Старі лавки ще союзних часів, нерівне поле, відсутність зручностей. А тепер — трибуни з індивідуальними пластиковими сидіннями, накриті навісом поки що ще з одного боку; електронне табло; постійно проводяться роботи з поліпшення газону. «Локомотив» почали відвідувати глядачі. Але для мене найвищою оцінкою того, що я роблю, є діти, що приходять подивитися ігри. Особливо, коли деякі з них підбігають до мене на стадіоні і з сяючими очима говорять: «Дядьку президенте, коли я виросту, то буду грати у ФК «Полтаві»!

Автор: www.vechirka.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації