Передноворічна сесія Кобеляцької міської ради видалася досить щедрою на новини різного емоційного забарвлення. Більше було хорошого і обнадійливого. Але не обійшлося і без тривожних повідомлень.
Неписане правило велить розпочинати із поганої новини. Хоча про неї депутати й дізналися вже наприкінці сесії.
Директор «Водоканалу Плюс» Сергій Ткаченко повідомив присутніх, що підприємство, швидше за все, припинить надавати послуги із вивезення відходів та водопостачання. Причина — заблоковані судвиконавцями рахунки. Детальніше про це прочитаєте в іншому матеріалі номера.
А тепер — до хорошого.
Ще напередодні сесії до автора цих рядків телефонувала вже екс-керівник відділу освіти Наталія Коваль і заперечила відсутність коштів на виплату зарплати освітянам. Про це ж повідомили і в Кобеляцькій міській раді.
Нагадаємо, ще в статті минулого номера «Коваль провели щедро, а Жуган на мінімалці» йшлося про те, що освітянам до кінця року не вистчає грошей на виплату заробітних плат.
Зараз, коли ситуація вже зрозуміла, робимо уточнення. На зарплату самим педпрацівникам коштів вистачало і вистачає. А ось для того, аби заплатити працівникам апарату відділу освіти, міськраді довелося терміново виділяти додаткові кошти.
Тому від імені редакції перепрошую і перед Наталією Мефодіївною, і всіма кобеляцькими педагогами за розповсюдження недостовірної інформації.
Перед початком слухань по бюджету начальник фінвідділу міськради Андрій Дацко повідомив ще одну приємну новину. За його словами, вранці надійшов лист, що підтверджує виділення субвенції із держбюджету на зарплату кобеляцьким освітянам уже на наступний 2023 рік. Тобто, «дірки» у сімдесят із гаком мільйонів у кобеляцькому бюджеті вже не буде.
Сам бюджет громади депутати теж прийняли. Хоча й не обійшлося без «гарячої» дискусії.
Голова бюджетної комісії Таміла Шевченко закликала і Андрія Дацка, і головного бухгалтера міськради Надію Назарову пояснити, чому на утримання апарату міської ради в 2023 році виділено на 6 мільйонів 600 тисяч гривень більше, аніж в році, що минає.
Дацко почав пояснювати, що корені проблеми тягнуться ще із поточного року. За його словами, у бюджет громади на 2022 рік заклали надто малу суму, аби безпроблемно фінансувати усі підрозділи виконкому. Тому доводилося постійно вносити поправки в кошторис громади і додавати грошей тій чи іншій структурі.
Така відповідь не задовольнила Тамілу Шевченко. Вона сказала:
— Нам, депутатам, хочеться мати більше конкретних цифр. Кому й на скільки підняли зарплату. Аби нам надали ці матеріали, ми б їх перевірили. Можливо, щось би запропонували.
Дацко почав пояснювати, що збільшився штат, з’явилася посада нового заступника, додався співробітник у відділі цивільного захисту.
Головний бухгалтер Надія Назарова додала, що раніше співробітники міської ради отримували «голі» ставки. А це, за її словами, надто мала оплата праці.
Таміла Шевченко парирувала:
— Так, зараз не виділяють коштів на зарплату міського голови. А вона була чималенька. Нинішній секретар і заступники отримують менше. Мала б бути економія, а витрати навпаки зросли.
Депутати Микола Андрієнко і Анатолій Таранушич у своїх виступах наголосили на тому, що збільшення витрат на утримання апарату міської ради повинно принести користь і рядовим громадянам.
Андрієнко сказав:
— Люди в селах мають знати, коли до них приїдуть спеціалісти і чиновники з Кобеляк. Має бути графік. Не можна людей за будь-якою послугою направляти в Кобеляки.
Анатолій Таранушич підтримав колегу, сказавши:
— Я не проти того, аби співробітники міської ради отримували зарплату. Але виїзди в села повинні бути регулярними. При цьому, приїжджати потрібно двічі. Спершу вислухати людей, дізнатися про проблеми, а потім приїхати і звітувати, що зроблено.
Зрештою, за бюджет без скорочень проголосували. У нього заклали і зарплату новим старостам, які мають з’явитися в громаді.
Щодо виїздів на села, то тут потрібно зауважити, що вони вже почалися. Два тижні тому фахівці із міської ради робили виїзний прийом у Світлогірському.
Графік таких виїздів днями буде складено. І він буде опублікований у «ЕХО».