Вхід | Реєстрація

«Полтавський сміхограй» знову прийшов до читачів 1 квітня

«Полтавський сміхограй» знову прийшов до читачів 1 квітня
У Полтавській центральній міській бібліотеці презентували щорічний, уже восьмий, випуск альманаху «Полтавський сміхограй», до якого ввійшли твори гумористів з Полтави і різних районів Полтавщини.
Уже восьмий рік поспіль до Дня сміху — 1 квітня у Полтаві виходить друком альманах «Полтавський сміхограй», започаткований Полтавською спілкою літераторів. Автори гуморесок та афоризмів продовжують традиції видатних письменників — гумористів минулого, наших земляків Остапа Вишні, Олександра Ковіньки та ін. Головний редактор, упорядник і художник альманаху, відповідальний секретар Полтавської спілки літераторів Іван Моцар говорить:
— В Одесі є гуморина, у Дніпропетровську пробують видавати щось гумористичне, але подібних нашому «Полтавському сміхограю» видань в Україні дуже мало. Недаремно журнал «Перець» схвально відгукнувся про нашу Полтавську спілку літераторів.
Після публікації в «Перці» розповіді про «Полтавський сміхограй», до Полтави стали надходити листи з різних регіонів України — Коломиї, Києва і т. д. Автори з інших областей надсилають свої твори для «Полтавського сміхограю». Навіть ті літератори, які, може, і не мислили себе гумористами, під впливом «Сміхограю» почали писати гумористичні твори.
Гумор і сатира служать не лише для розваги, а й допомагають людям усвідомлювати свої недоліки й виправляти їх. Про це йшлося на презентації «Полтавського сміхограю-2010». У презентації взяли участь старшокласники Полтавської школи № 26 та студенти Європейського університету. Молодь охоче, з інтересом спілкувалася з маститими полтавськими гумористами і до сліз сміялася, коли автори «Полтавського сміхограю» читали смішні гуморески.
У минулих семи випусках «Полтавського сміхограю» видрукувало свої твори більше ста літераторів, у восьмому випуску з’явилися нові імена.
— Скрізь жінок-гумористів мало, але у нас вони є, — говорить Іван Моцар.
І ці жінки — Надія Гринь, Тетяна Задорожна, Галина Вовченко та інші — розвеселили й насмішили всіх учасників заходу, читаючи свої твори. В дотепності з жінками змагалися чоловіки — гумористи Едуард Кухаренко, Сергій Лисенко (псевдонім — Листопад), Микола Максимов, Валентин Посухов, Володимир Слєпцов (який, до речі, є головним спонсором видання «Полтавського сміхограю) й інші.
— Нас ніхто не фінансує — працюємо тільки на ентузіазмі, — пояснив Іван Моцар, який працює упорядником і головним редактором альманаху на громадських засадах, висловлюючи вдячність Володимиру Слєпцову.
А ще у «Полтавського сміхограю» є дітки — «Сміхограйчики»: Полтавська спілка літераторів видала вже два номери гумористичних творів для дітей.
Працівники бібліотеки організували книжкову виставку під назвою «Хто сміється, тому щасливо живеться», де, окрім усіх випусків «Полтавського сміхограю» та «Сміхограйчиків», представлені твори сатириків і гумористів Полтавщини з фондів бібліотеки. Бібліотекарі вручали гумористам на пам’ять сувеніри, а дехто з авторів «Полтавського сміхограю» тут же дарував свої книги бібліотеці.

Автор: Наталія ЖОВНІР, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
2 квітня 2010, 15:44 | Полтава | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації