Полтавські художники влаштували традиційну Великодню виставку
Перед святом Світлого Христового Воскресіння у Художньому салоні по вулиці Жовтневій у Полтаві розпочала роботу традиційна щорічна Великодня виставка — ярмарок. Увазі відвідувачів представлене розмаїття пасхальних сувенірів. Писанки й мальованки — унікальні, ручної роботи, кераміка, вишиті рушники і рушнички, серветки, картини, ляльки в національному вбранні — все це експонується в самому серці Полтави. Авторськими роботами можна милуватися, а при бажанні — й купити.
Ініціатором і організатором першої Великодньої виставки у Полтаві ще до розпаду Радянського Союзу і здобуття Україною незалежності став голова Полтавської організації Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена Святого Володимира Юрій Самойленко. Коли генеральним секретарем Комуністичної партії Радянського Союзу став Михайло Горбачов і розпочалася так звана «горбачовська відлига» — ослабли ідеологічні заборони, і Юрій Олексійович із колегами по пензлю влаштували у Полтаві першу Великодню виставку, яку назвали словами Тараса Шевченка: «Світ Божий як Великдень».
— Про відкриття тієї виставки було повідомлено у пресі й по радіо, і прийшло скільки людей, що я аж розгубився, — згадує Юрій Самойленко. — Тоді це було новим, несподіваним. Були представлені іконопис, вироби декоративно-прикладного мистецтва, серед яких — багато писанок, батик, кераміка тощо. Співав хор. Ми видали каталог тієї першої виставки духовного живопису.
Ініціативу полтавців підхопили в інших містах України — Великодня виставка, започаткована Полтавською організацією Національної спілки художників України, стала традиційною, всеукраїнською.
У Художньому салоні на Жовтневій у ці дні особливо багато відвідувачів, бо виставка-ярмарок уже діє, хоча урочисте її відкриття відбудеться цього разу після святкових вихідних — 6 квітня о 13.00.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном