Повномасштабна війна, що більше року триває в нашій країні, зачепила майже кожну українську родину. Одні, втративши житло й роботу через постійні обстріли, змушені мігрувати в більш безпечні регіони, інші поховали когось із рідних чи близьких. Через постійні стреси та боязнь за власне життя і членів своєї сім’ї, частина громадян шукає порятунок в алкоголі. Комусь достатньо одного вечора, аби розслабити мізки й нерви в компанії з алкогольними напоями, а дехто вже не здатен самостійно зупинитися. Таким чином, до проблем, що вже накопичилися, додається ще й алкогольна залежність. Людина, котра починає постійно вживати міцні напої і входить у запій. На жаль, досить часто забути про чарку чоловік чи жінка можуть лише з допомогою фахівців.
Спеціалісти Центру психологічної допомоги «Rehab», котра діє на базі акредитованої МОЗ України психіатричної та наркологічної клініки «МЕДЛЮКС», наголошують, що не завжди вдається вмовити алкогольно залежних пройти курс виведення з запою. Часто вони відмовляються їхати в Центр, боячись зайвої сторонньої уваги та того, що інші дізнаються про їхні проблеми. Тому фахівці «Rehab» практикують вивід із запою вдома. Відповідну послугу можна замовити на офіційному сайті Центру психологічної підтримки, перейшовши за посиланням https://rehab.net.ua/lechenie-alkogolizma/vyvod-iz-zapoya/, або зателефонувавши за вказаними на ресурсі номерами телефонів.
Симптоми, що вказують на запій
Як свідчить практика, далеко не всі громадяни усвідомлюють свою залежність від алкоголю. Навіть перебуваючи в тривалому запої, їх майже неможливо переконати почати лікуватися. Допомогти в цьому можуть близькі, виявивши перші ознаки запою.
Серед них медики виділяють:
- тривалість пияцтва довше трьох днів, при цьому людина до сну та після пробудження думає лише про алкоголь;
- відбувається сильна інтоксикація організму, що проявляється нудотою, блюванням, сильними головними болями;
- похмілля викликає сильну спрагу, якої алкоголік може позбутися лише прийнявши нову порцію спиртного;
- протягом доби людина випиває більше 1 літра алкоголю;
- часткова чи навіть повна відмова від їжі;
- у алкоголіка спостерігається нестабільний психічний стан, різка зміна насторою, що переходить у агресію.
Виявивши подібні симптоми, слід негайно бити на сполох і викликати на допомогу фахівців. Адже наслідки запою можуть бути дуже гіркими. Спеціалісти Центру психологічної допомоги «Rehab» зможуть вивести ваших близьких із запою та позбавити від алкогольної залежності. Головне — бажання і підтримка оточуючих та віра в себе.