Із початку повномасштабного вторгнення Полтавська область прихистила понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Чимало людей претендують на отримання компенсації за зруйноване нерухоме майно. Щоб максимально наблизити цю послугу до людей, у кожній територіальній громаді області мають бути створені відповідні комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Про це йшлося під час апаратної наради в Полтавській ОВА.
– Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти майна внаслідок бойових дій мають бути створені в усіх громадах. Це актуально й на часі, адже через військову агресію Полтавщина стала прихистком для сотень тисяч людей, – звернувся до присутніх Дмитро Лунін. – Із заявами для отримання цього виду компенсації вони мають право звертатися незалежно від місця своєї реєстрації та розташування ушкодженого майна. Закликаю голів громад та районів взяти це питання на особистий контроль.
Як зауважила директор Юридичного департаменту ОВА Тетяна Кожевнікова, 22 травня 2023 року набрав чинності Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України».
Для його ефективної реалізації Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило послугу єВідновлення. Подавати заявки на відповідну компенсацію можна через застосунок Дія або в паперовій формі через ЦНАПи, органи соцзахисту та нотаріусів.
Вказаний закон, підкреслила Тетяна Кожевнікова, передбачає обов’язкову умову створення комісій. Оскільки особи мають право звертатися із заявами незалежно від місця знаходження об’єкта нерухомості, який зазнав пошкодження або знищення, та місця реєстрації.