Вхід | Реєстрація

Електроенцефалограма: простий і безпечний спосіб дослідити роботу мозку

Електроенцефалограма: простий і безпечний спосіб дослідити роботу мозку

Електроенцефалограма - це метод діагностики роботи головного мозку при патології та в нормі. Лікар фіксуватиме сигнали, які апаратурою відтворюються у графічному вигляді. Завдяки цьому виду обстеження можна виявити різні патології у роботі головного мозку, знайти новоутворення, поставити точний діагноз. Проводиться дорослим, і дітям.

Медична клініка «Ок!Клінік+», що розташована у Києві, пропонує різні послуги з медичної допомоги для дорослих та дітей. Тут можна пройти енцефалограму та записатися до профільного фахівця для підтвердження чи спростування того чи іншого захворювання. Пацієнту можуть бути призначені інші методи обстеження, аналізи для того, щоб підібрати правильне лікування.

Як проводиться електроенцефалограма?

Головний мозок людини складається з величезної кількості нейронів, кожен із яких виробляє власний електричний імпульс. Такі сигнали повинні бути узгодженими в межах невеликої ділянки мозку, а їхня сила та амплітуда повинні бути нестабільними і постійно змінюватися.

Енцефалограма - це процедура, під час якої уловлюються ці сигнали нейронів. Апарат їх підсилює та перетворює у хвилі, що відтворюються на моніторі чи папері. За результатами дослідження можна виявити патологію та навіть визначити, де саме вона розташована.

На голову пацієнта одягається спеціальна шапочка з датчиками, які й уловлюють сигнали нейронів. Людина буде в кімнаті, де немає сторонніх звуків або яскравого світла. Лікар для діагностики може підключати різні подразники:

  • вплив яскравого світла;
  • монотонне включення та вимкнення світла;
  • пацієнта можуть попросити часто дихати або припинити дихати на деякий час;
  • вплив гучного звуку;
  • пацієнту можуть дати седативні препарати, щоб він заснув – уві сні також проводиться діагностика роботи головного мозку.

Процедура абсолютно безболісна і займає часто трохи часу. Але якщо потрібно обстежити мозок під час сну, потрібно кілька годин.

Коли потрібно створити електроенцефалограму?

Здоров'я - це найцінніше, що має людина. А тому важливо звернутися за допомогою до клініки, якщо ви помітили такі тривожні симптоми:

  • проблеми зі сном. Якщо ви часто прокидаєтеся без видимих причин або не можете довго заснути і страждаєте на безсоння;
  • якщо ви перенесли серйозну хворобу, отримали травму голови, стали учасником нещасного випадку з черепно-мозковою травмою;
  • у вас є ендокринні захворювання;
  • ви стали часто втрачати свідомість;
  • з'явилися судомні напади;
  • якщо за результатами УЗД було виявлено патології судин голови та шиї;
  • у вас часто болить голова, з'являються запаморочення;
  • у вас були нейрохірургічні операції;
  • якщо є порушення у розвитку та поведінці дитини.

Все це привід звернутися до лікаря, щоб виявити ту чи іншу хворобу, знайти причину поганого стану чи нетипових симптомів, та отримати кваліфіковане лікування та допомогу фахівців. І електроенцефалограма – це досить проста, але інформативна процедура, яка надасть цільну картину вашого здоров'я.

Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації