Вхід | Реєстрація

Справжній турецький чай — на українському столі

Справжній турецький чай — на українському столі

На початку «нульових» в Україні надзвичайно популярною була реклама чаїв, що носили імена чотирьох принцес. Слова рекламної пісеньки дружньо наспівували в різних регіонах нашої країни і купували продукцію, виготовлену в країні-агресорі. Та смакові погляди українців і війна розставила все по місцях, і чай із «принцесами» на обкладинці пішов услід за воєнним кораблем.

Та насправді, лінійка виробників чаїв в Україні аж ніяк не обмежувалася «принцесами». Багато років поспіль серед українців цінується турецька кава і чай. І хоча чайне виробництво в Тюркіє налічує близько ста років, напої різних сортів високо цінуються в усьому світі. Особливої популярності набула продукція компанії Grida. На офіційному сайті компанії https://grida.in.ua/g93995402-turetskij-chaj-caykur турецький чай представлений у величезному асортименті.

Та повернемося до історії турецького чаю і його постійно зростаючій популярності. Чому це відбувається у світі загалом і в Україні зокрема.

Трішки історії

Дослідники стверджують, що із чаєм турки познайомилися у проміжку між VII-Х століттями. Напій в Туреччину потрапив разом із представниками монголо-татарських племен. Та «батьком» чайного виробництва турки вважають державного і політичного діяча Мустафа Кемаля Ататюрка, який у 20-х роках минулого століття привіз насіння чаю з Грузії. За його наказом на чорноморському узбережжі провінції Різе посіяли першу чайну плантацію.

Згідно останніх даних, у 2004-му в країні виробила більше 205 тисяч тонн чаю. Це показник вивів Туреччину в групу провідних виробників чаю. До речі, у середині самої країни щорічно споживається близько 120 тисяч тонн ароматного напою різних сортів. І якщо розділити цю цифру на кількість населення, то отримаємо 2,5 кілограма. Саме стільки чаю за рік вживає кожен турок.

Унікальний напій, родом із узбережжя Чорного моря

Туреччина славиться не лише своєю культурою і традиціями, а й унікальним чорним чаєм. Справа в тому, що чайні плантації розташовуються на морському узбережжі, де переважає м’який клімат. Родючі ґрунти щедро поливаються опадами, що дозволяє виростити найсмачніший та найароматніший чай. Його прийнято споживати без молока. При цьому широко представлені і трав’яні чаї, які особливо популярні серед туристів.

Для того, аби мати вдома чай турецького виробництва, зовсім не обов’язково щоразу відвідувати країну, розташовану на березі Чорного моря.

Турецький традиційний напій цілодобово можна придбати в онлайн-магазині Grida. Надійний та перевірений роками постачальник реалізує кращі сорти турецького чаю, що сподобається кожному. Широкий асортимент, приємні ціни, швидка доставка і беззаперечна якість — це товари компанії Grida.

Чайна церемонія в Туреччині вважається символом гостинності. Передайте частинку турецьких традицій своїм гостям разом із компанією Grida і її ароматними чаями.


Автор: Євген Олександров
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації