Заходи проводяться для захисту тварин у період їх другої линьки.
Цього вівторка у більшості водойм України розпочався період линьки раків. Працівники Інституту рибного господарства НААН, врахувавши гідрометеорологічну ситуацію на рибогосподарських водних об’єктах і стан популяцій річкових раків, встановив періоди другої линьки річкових раків, під час якої їх вилов заборонено:
- у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах — із 15 серпня по 30 вересня (включно),
- у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі — із 10 серпня по 20 вересня (включно).
У Полтавському рибоохоронному патрулі відзначили, що раки мають найбільшу кількість заборон на їх вилов серед усіх водних мешканців наших водойм. Відповідно до рекомендацій Інституту рибного господарства, з метою збереження популяції раків виданий наказ про встановлення заборони на лов (добування) річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Полтавської області.
На час другої линьки відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака, а також оновлюються зябра і травна система. Линяють раки не в норах, а на відкритому просторі. Тому в цей період тварина стає досить вразливою, малорухливою і з легкістю може стати здобиччю для хижої риби та браконьєрів.
За незаконний вилов раків та під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Також порушник сплатить збитки — по 3 332 гривні за кожного виловленого рака.
Телефон «гарячої лінії» патруля: (096)907-50-08.