Кабмін прийняв Постанову від 21 липня 2023 р. № 754 «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань».
У ній затверджуються порядки використання коштів для соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань і виплати до Дня Незалежності (раніше ця виплата була до 5 травня).
Хто має право на виплату до Дня Незалежності та які розміри?
- Особи з інвалідністю внаслідок війни; колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання, визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин. I групи — 3100 гривень; II групи — 2900 гривень; III групи — 2700 гривень.
- Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання, а також діти, які народилися в місцях примусового утримання їхніх батьків, — 1000 гривень;
- Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3100 гривень;
- Члени сімей загиблих ветеранів війни, а також один із подружжя померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, один із подружжя померлих учасників бойових дій або війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 650 гривень;
- Члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України, — 650 гривень;
- Учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.
Якщо виплати немає до 1 жовтня, потрібно звертатися до Пенсійного фонду (його територіального органу за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) та отримати її до 1 листопада поточного року.
Грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача грошової допомоги.
Для УБД, які не проходять військову службу за мобілізацією або військову службу за контрактом та родин загиблих (померлих) воїнів, необхідно звернутись до сервісного центру ПФУ.
З собою мати наступні документи (оригінали та копії)
- Паспорт громадянина України;
- ІНН;
- Посвідчення УБД, або посвітчення особи з інвалідністю внастідок війни;
- Довідка з банківськими реквізитами (за стандартом IBAN);
- Довідка про місце проживання;
- Для членів родин загиблих (померлих) посвідчення про наданий статус.
Я отримаю виплату, якщо служу?
Так, навіть, якщо ви проходите військову службу, але, наприклад, маєте особливі заслуги перед Батьківщиною, виплата буде нарахована.
Якщо УБД я отримав цього року, виплата мені доступна?
Так, звісно, адже головна умова — мати УБД, список формує Пенсійний фонд та подає Мінсоцполітики до 10 серпня поточного року Якщо статус УБД отриманий пізніше, виплата буде у наступному році.
Що робити, якщо на рахунки зайшла не повна сума?
Звернутися до Пенсійного фонду (його територіального органу за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування)). Якщо відмовили доплатити потрібну суму, звертатися до суду.