Із певною мірою задоволення потрібно повідомити, що редакційна із попереднього номера «ЕХО» таки принесла свій результат. Як виявилося, земляки таки читають і реагують. Причому, реагують у більшості своїй адекватно.
Свідченням цього став дзвінок у редакцію із ККП «Водоканал Плюс». Співробітниця підприємства попрохала поставити в електронній версії газети інший номер телефону для зв’язку громадян із комунальниками. І пояснила своє прохання тим, що телефон буквально «почервонів» від дзвінків кобелячан.
Люди телефонують, жваво цікавляться тим, куди можуть вивезти органічні відходи самостійно або замовляють послугу по вивезенню в підприємства.
Отже, значна частина кобелячан усвідомлюють, що без співпраці влади, комунальників і громади проблему управління відходами вирішити неможливо. І декларують готовність до того, щоб вирішувати це наболіле для Кобеляк питання цивілізовано.
Також керівництво комунального підприємства підтверджує, що контейнери для сортованих відходів наповнюються досить швидко. Знову ж — через високу свідомість частини земляків. Люди вдома розділяють відходи і вкидають їх у контейнери вже сортованими. А це суттєво полегшує роботу комунальників і дає змогу не просто вивозити відходи в Горішні Плавні, платячи за це дуже великі суми з бюджетів міста і комунального підприємства, а вже навіть заробляти на цьому. Звичайно, мова йде про відносно скромні заробітки. Але вони, плюс економія разом дають позитивний результат.
Дають результат і встановлені біля майданчиків, на яких стоять контейнери, відеокамери.
... До автора підійшла жіночка, стара добра знайома, мама однокласника. І запитала:
— А біля нас камеру встановили. Вона працює? А куди ж мені тепер бур’яни подіти?
Отже, людина вже побоюється просто взяти і викинути бур’ян із власного двору на вулицю. Добре це чи погано?
Так, страх — це не зовсім позитивне відчуття. Але ж... А як по-іншому?
Так, влада повинна дати людям можливість позбавлятися від сміття цивілізовано. Але, водночас, вона, влада, має і спитати із порушників, і, у разі необхідності, покарати. Для цього ж вона й існує.
Так просто викинути сміття із двору зручно. А якщо за тобою ще й приберуть за 14 гривень у місяць, які ще невідомо чи ти заплатиш, то це ще й приємно. Але ж..
Тут можна згадати приклад Індії. Українці, чомусь, люблять обговорювати, що десь там, за кордоном, у тій чи іншій країні, все добре, і лише в нас погано. Або й взагалі у нас — найгірше. Насправді це не так.
От в згаданій Індії влада зараз переймається тим, як привчити населення до.... туалетів. Так, так, привчити людей до того, щоб справляти свої природні потреби в спеціальних приміщеннях, а не просто на вулиці.
А немає в Індії й до цього часу культури ходити в туалет. Точніше, туалетом для мільйонів жителів тієї величезної країни є все — вулиці, двори, обочини доріг, водойми.
Індійці так звикли. І живуть так тисячі років. Бо зручно ж. Де йшов там і ... Ну самі розумієте. І аналогію із звичками кобелячан теж, думаю, вловили.
Так що «зручно» досить часто є повною протилежністю до «правильно».
І маленька сценка на тему «Доки одні сортують інші гній скирдують»: