За період свого існування людство хворіло на різні вірусні інфекції. Від переважної більшості з них ученим вдалося винайти ліки. І для того, аби уберегти підростаюче покоління т а й дорослих людей від тяжких недугів, в Україні розроблений календар профілактичних зчеплень. Згідно з цим документом, вакцинація проводиться з перших днів життя дитини. Та існує хвороба, від якої лише в нашій державі щорічно хворіють від 103 тисяч до 200 тисяч мешканців. До того ж, серед хворих в основному переважають діти у віці до 17 років. І хоча вітрянка у дитини вважається хворобою, котру слід побороти в зовсім юному віці, усе більше медиків схиляються до того, що найдієвішим засобом протидії цьому інфекційному захворювання виступає щеплення.
Кілька фактів про вітряну віспу
Вітряна віспа, більш відома серед населення як вітрянка, являється високоінфекційною вірусною хворобою, котра «полює» здебільшого на діток. Проявляється у вигляді інтоксикації та плямистого висипу як на тілі, так і на слизовій оболонці. Практично в 9 із 10 випадків після контакту з хворим у дітей фіксують вірус. До того ж людина, яка одужала, ще кілька днів залишається потенційним переносником віспи. А от саме захворювання у зараженого проявляється після 11-го дня і до 3-х тижнів.
Відповідно до показників Всесвітньої організації здоров’я, щорічно медики фіксують до 90 мільйонів випадків захворювання на вітряну віспу. Фахівці відзначають, що такі результати мають лише кишкові інфекції чи ГРВІ.
Хибно вважати, що вітрянка протікає у досить легкій формі і не може викликати ускладнень. Та, на жаль, медики констатують можливі випадки розвитку енцефаліту чи пневмонії. Складно переносять хворобу новонароджені, підлітки і люди в дорослому віці.
Первинними симптомами захворювання виступають: біль у горлі, значне підвищення температури, втрата апетиту. Слідом за гарячкою на тілі з’являються дрібні плями червоного кольору, що переростають у міхурці з рідиною. Горбики постійно сверблять і якщо їх розчухати, то на тілі залишаються шрами.
Робити щеплення чи ні?
Фахівці порталу Nestle Baby&Me детально розібралися з питанням, чи варто хворіти на вітрянку, чи краще зробити щеплення.
Вони наголошують, що думки фахівців розділилися на два табори. Перші закликають вакцинуватися щойно малюку виповнить 1 рік. Інші, навпаки, вважають, що після того, як дитина перехворіє, у неї сформується імунітет, що зможе побороти вірус у старшому віці. Та все ж більшість медиків радять робити щеплення, аби уберегти дітей від загострення хвороби і її негативних наслідків.
Дотримуйтеся календаря щеплень і порадьтеся з педіатром чи сімейним лікарем стосовно того, чи варто зробити щеплення від вітрянки.