Точніше, уродженець Луганщини проведе за ґратами 5 років і 5 місяців.
У третьому цьогорічному номері тижневика від 22 січня вийшов матеріал «Різанина в Біликах: постраждав військовий». Журналісти з’ясували, що ввечері, 16 січня, в Біликах, поряд із одним з місцевих закладів відпочинку, простіше — пивнушки, сталася бійка, що переросла в різанину. Бійка відбулася між двома співпляшниками ромської національності. Один із них, той, що взяв у руки ніж, був у статусі військовослужбовця. Нападник зник із місця події. Його розшукувала поліція. У тому числі й військова, адже він отримав статус СЗЧ. Загрози життю потерпілого немає. Відкрите кримінальне провадження по факту нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
6 квітня Кобеляцький районний суд виніс вирок у цій справі. Відповідно до інформації, оприлюдненої в Єдиному реєстрі судових рішень, перед судом постав уродженець міста Сватове Луганської області, військовослужбовець за контрактом, неодружений, раніше судимий. 27 грудня 2024 року засуджений Красногвардійським районним судом міста Дніпропетровськ за частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України до покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією майна. 2 січня минулого року ухвалою Петрівського районного суду Кіровоградської області звільнений умовно-достроково від відбування основного покарання у виді позбавлення волі на невідбуту частину (5 років 4 місяці 4 дні) для проходження військової служби за контрактом відповідно до статті 81-1 КК України. Кобеляцькі служителі Феміди інкримінували підсудному кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 121 КК України (Умисне тяжке тілесне ушкодження).
У вироку йдеться, що згідно наказу командира військової частини від 12 червня 2025 року, солдата військової служби за контрактом зараховано до списків особового складу військової частини на посаду стрільця-санітара 1 штурмового спеціалізованого відділення 2 штурмового спеціалізованого взводу 1 штурмової спеціалізованої роти штурмового спеціалізованого батальйону.
16 січня цього року, близько 17:00, підсудний перебував у Біликах, під навісом до приміщення кафе «Макс», спільно з двома особами. Між чоловіками виник конфлікт, під час якого обвинувачений, маючи при собі розкладний ніж, дістав його та наніс удар у ділянку тулуба знайомому, який у цей час виходив з-під навісу кафе. Таким чином військовий причинив тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення черевної порожнини, субкапсулярної гематоми правої долі печінки, закритого перелому Х ребра справа без зміщення, кровотечі з різаної рани, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння.
Обвинувачений винним себе в пред`явленому обвинуваченні визнав повністю за обставин, зазначених у обвинувальному акті. Від дачі показань відмовився.
Суд врахував, що згідно службової характеристики, за час проходження військової служби підсудний зарекомендував себе недобросовісним солдатом. Має низьку якість організації до виконання поставлених завдань під час бойових дій. Не завжди вміє організовувати свою діяльність, робота виконується не своєчасно. У ході бойової діяльності не проявив спроможність до самостійних дій в екстремальних ситуаціях. За час перебування в строю штурмового спеціалізованого батальйону військової частини себе не проявив.
Крім того, 22 червня 2025 року він самовільно залишив військову частину, в подальшому був оголошений в розшук після зникнення з місця вчинення кримінального правопорушення.
У результаті суд ухвалив: визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 121 КК України, призначити покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.
На підставі частини 1 статті 71 КК України, до покарання за цим вироком частково суддя приєднав невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі за вироком Красногвардійського районного суду. І за сукупністю вироків Кобеляцький суд призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на п`ять років і п`ять місяців.
Запобіжний захід відносно підсудного до набрання вироком законної сили залишити у виді тримання під вартою.
Початок строку відбування покарання у виді позбавлення волі рахувати з дати затримання, тобто, із 7 березня.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів із дня його проголошення.








