Редиску забракували через високий вміст нітратів та пестицидів
- Овочі перевіряємо щодня. Біля 20% редиски вибраковуємо, а капуста майже вся балансує на межі норми. Якість огірків та помідорів краща, - розповіла завідуюча ветеринарною лабораторією на Центральному ринку Кременчука Тетяна Сливка.
Взагалі, всі овочі по-різному накопичують нітрати. Лідери за вмістом нітратів - дині, кавуни, редиска, зелена цибуля, кріп, буряк, салат.
Друге місце посідають кабачки, капуста, морква та огірки.
А в третій групі овочі, в яких вміст нітратів традиційно низький: томати, картопля, квасоля, цибуля, фрукти та ягоди.
До того ж, нітрати концентруються по-різному в частинах одного овоча. Наприклад, у моркві найбільше нітратів у сердцевині, а в редисці, огірках та кабачках - біля точки росту бадилля та в шкірці.
Тому, якщо ви сумніваєтеся у відсутності нітратів, цю частину краще зрізати і викинути. - Овочі можна замочити на півгодини у воді, - радить Тетяна Сливка.
Але її колега із СЕС, лікар Тамара Скрильник не погоджується і каже, що така процедура не допоможе очистити продукт.
За результатами перевірки овочів співробітниками санстанції, які періодично здійснюють контроль в тому числі й за оптовими продавцями, найчастіше до списку «забракованих» овочів потрапляють кабачки та буряки.
- З початку березня СЕС узяла на перевірку 32 проби овочів: капусти, редиски, огірків. Перевищення норми нітратів ми не виявили, - повідомляє результати Тамара Скрильник.
Як маскуються нітрати? Нітрати необхідні для кругообігу азоту в природі. Коли їх концентрація перевищена, то продукт стає отруйним. Виявити «на око» овоч практично неможливо. - Якщо в плоді висока концентрація нітратів, він швидко гниє. Такі овочі більш водянисті, бо нітрати токсичні для рослини, і вона намагається «розбавити» водою отруйну речовину, ніби очищаючись від токсинів. Тож, якщо картопля водяниста, вочевидь, що нітратів у ній більше, - пояснює завідуюча лабораторією на Центральному ринку Тетяна Сливка.
Нітрати знижують вміст вітамінів у продуктах, а через них - впливають на всі види обміну речовин в організмі. За умов тривалого споживання продуктів із високою концентрацією нітратів (які можуть потрапити в організм у тому числі через питну воду та нікотин) зменшується кількість йоду, від чого страждає щитовидна залоза. Висока концентрація нітратів може викликати отруєння, що особливо небезпечно для дітей.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном