Там живе найбільша кількість найстрункіших людей, чий індекс маси тіла (ІМТ) менший значення 18,5.
А ось якщо ви любите «пампушок», мчіться в Полтавську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську або Миколаївську області. У них - найбільша кількість найбільш угодованих людей, чий ІМТ перевищує значення 30.
В цілому ж по Україні на ожиріння страждає 14,6% населення, або кожен 7-й (у США, за даними Американської медичної асоціації, дуже товстий - кожен 3-й).
Статисти говорять, що такі дані були отримані шляхом опитування дорослого населення (від 18 років): «Ми ходили по будинках і дізнавалися, який у людей зріст і вага. Ми опитали близько 30 тис. людей. Якщо бачимо, що хтось явно бреше, називаючи свою вагу, то такої людини в статистику не включаємо», - розповіла директор департаменту обстежень домогосподарств Держкомстату Інна Осипова.
За словами Осипової, найбільше худих серед молоді у віці 18-19 років: «У цьому віці практично кожен 10-й має ІМТ нижчий 18,5, - говорить Осипова. - А ось крайнє ожиріння у чоловіків і жінок найчастіше зустрічається в 50-59 років».
«Надмірна маса тіла пов'язана з неправильним харчуванням і недостатньою витратою енергії. Люди їдять багато насичених жирів - жирного м'яса, сала, масла, мало овочів, мало рухаються. ІМТ вище 30 - це вже хвороба, ожиріння.
А ось ІМТ нижчий 18,5 - це вважається еталоном краси, така вага досягається за допомогою дієт. У нас кількість таких людей не критична», - пояснює директор українського НДІ живлення Олег Швець.
Ожиріння в Україні знаходиться на середньоєвропейському рівні (13% чоловіків, 18% жінок). У західних областях мало людей, що страждають на ожиріння або надмірну худобу, оскільки там найбільш високий рівень фізичної активності (багато сільського населення), і в ходу сільське здорове харчування. А південний схід дуже урбанізований: міський стиль життя, нездорова їжа, менше рухаються, що й призводить до ожиріння.