У Полтаві розмірковують над європейським покликанням України
Відкриваючи дискусію, заступник голови Полтавської обласної ради Петро Ворона висловив переконання, що ключ до успіху інтеграційної політики України криється в активному проведенні реформ у середині самої держави. «Саме внутрішні реформи можуть нас найшвидше наблизити до Європейського Союзу (ЄС). Полтавська область не була і ніколи не буде осторонь інтеграційних процесів, які вигідні для нас. Уже на сьогодні 33% експорту полтавських товарів припадає на країни-члени ЄС. 37% іноземного капіталу, який працює на Полтавщині, це інвестиції з країн ЄС. Європейська інтеграція стала, справді, сьогодні загальнонаціональною ідеєю», - сказав він.
У свою чергу Ніколо Ланге зауважив, що на сьогодні у питанні євроінтеграції України є певний політичний та суспільний консенсус. Проте, щоб реально претендувати на вступ до ЄС, ми, на його думку, маємо реформувати чи не головний принцип політичної системи України - на першому місці поставити людину, а не державу. «Якщо ви цього хочете, то можете провести відповідні зміни. Ми надаємо вам інструменти, гроші... Але ви самі маєте це зробити», - відзначив директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Під час дискусії висловили сподівання, що нинішня влада продовжить роботу у напрямку інтеграції. Наразі ж, за словами наукового директора Школи політичної аналітики Олексія Гараня, треба бодай зберегти той рівень співробітництва, який є. Він також підкреслив, що позиція позаблоковості, яку озвучив Президент Янукович, не вирішує проблеми безпеки України.
«Зі зміною керівництва у нашій державі, з обранням Президента, змінюється розвиток зовнішньополітичних стратегічних орієнтирів. Зараз ми на завершальному етапі інтенсивних переговорів щодо укладання угоди з Асоціацією, яка змінить характер наших взаємин з ЄС, включно з зоною вільної торгівлі та з перспективою безвізового режиму для українських громадян. Можна говорити з упевненістю: якщо українська сторона виконає свою частину роботу, у тому числі законодавчу, то вже цього року ми можемо стати свідками появи двостороннього документу, який окреслить час та етапи надання безвізового режиму для громадян України», - сказав Борис Тарасюк.
Загалом, учасники дискусії обговорили питання реформ необхідних для втілення європейського курсу України, викликів на шляху розбудови демократії, громадської думки в процесі європейської та євроатлантичної інтеграції.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава |
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном