«Приблизний» медичний діагноз неприпустимий
Торік в ДП «Полтавастандартметрологія» пройшли контроль вихідних параметрів 508 медичних апаратів, які використовуються для фізіотерапевтичних процедур, з них майже кожен четвертий (24%) не відповідав вимогам експлуатаційних документів. Крім того, було повірено близько двох з половиною тисяч засобів вимірювальної техніки (ваги, тонометри, різноманітне діагностичне обладнання), з них кожен 11-й виявився неточним.
Цьогоріч із 750 повірених засобів вимірювальної техніки потребували ремонту 50, а кожен п’ятий з 146 медичних апаратів не відповідав вимогам технічної документації. Найчастіше виходять з ладу так звані нестаціонарні електрокардіографи, якими користуються дільничі, лікарі швидкої допомоги, тощо, адже це прилади, які вимагають особливої точності і найменша похибка у їхній роботі суттєво впливає на якість кардіограми. Потребував ремонту і кожен другий апарат гальванізації та апарат УВЧ.
Кошти на повірку Міністерство охорони здоров’я виділяє, але їх, як правило, не вистачає. Що ж стосується дільничних лікарень, то вони взагалі перебувають на балансі сільських та селищних рад і повністю залежать від їхніх видатків. Тож і виходить, що інколи пацієнт витрачає на лікування останні гроші, але йому можуть поставити невірний діагноз лише через те, що вчасно не повірили чи не провели контроль вихідних параметрів медичної техніки.
Так з початку року фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» проведено 7 перевірок щодо забезпечення єдності вимірювань у сфері охорони здоров’я, порушення були виявлені у всіх без винятку закладах.
Зокрема, у Полтавському протитуберкульозному диспансері не проводився контроль вихідних параметрів 2-х одиниць медичного обладнання.
У Котелевській районній СЕС використовувалось 5 одиниць неповірених засобів вимірювальної техніки.
У Кременчуцькій лікарні № 4 користувалися 13-а одиницями неповіреного діагностичного обладнання та 15-а медичними апаратами, які не пройшли контроль вихідних параметрів.
У Кременчуцькій другій міській лікарні використовувалось 9 одиниць неповірених ЗВТ, не проведено контроль вихідних параметрів 18 одиниць обладнання.
У відділковій лікарні станції Полтава СТГО «Південна залізниця», не проведений контроль вихідних параметрів всіх наявних пристроїв, при виконанні вимірювань в клініко-діагностичній лабораторії використовувалось неатестоване випробувальне обладнання та порушувались правила виконання вимірювань під час проведення режимів стерилізації.
У Миргородській СЕС, як і у всіх вищезгаданих закладах, «забули» включити частину засобів вимірювальної техніки до переліку, який підлягає повірці.
У лінійній поліклініці станції Ромодан користувалися десятьма неповіреними засобами вимірювальної техніки та чотирма одиницями медичного обладнання з непроведеним контролем вихідних параметрів, крім того, працювала неатестована клініко-діагностична лабораторія, що суворо заборонено. Згідно із чинним законодавством, усі діючі лабораторії проходять атестацію раз у три роки, цей процес передбачає перевірку наявності нормативної документації, відповідного повіреного обладнання, реактивів, достатнього рівня кваліфікації персоналу, який перевіряють шляхом паралельних випробувань. Всього з початку року атестовано 83 лабораторії, не пройшла атестації клінічна лабораторія обласного психоневрологічного диспансеру, яку вирішили за доцільне закрити.
Загалом в ході перевірок було обревізовано 327 засобів вимірювальної техніки, з них 35 (11%) виявилися неповіреними. За результатами перевірок керівникам вищезгаданих закладів видані приписи про усунення виявлених порушень та накладено адміністративні стягнення на суму 340 грн.
І насамкінець, якщо медичний заклад дійсно зацікавлений якнайякісніше обслугувати клієнта, а не просто пустити йому «пил в очі», добре на цьому заробивши, він ніколи не упустить можливості зайвий раз переконатися в точності показників своєї діагностичної та лікувальної медичної техніки. Адже діагноз не можна поставити «приблизно».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном