Вхід | Реєстрація

Температура за +30 – нагода не тільки отримати засмагу, але й тепловий удар

Нині, говорять лікарі «швидкої», навіть звичайна прогулянка містом в обідню пору може нести у собі небезпеку отримати теплові ураження. Більше про симптоми і фактори, що їм сприяють, дізнавалася Крістіна Криженко.
За словами фахівців Полтавського гідрометцентру, норма середньомісячної температури червня складає 18,7 градусів. Тривале перебування при нинішніх плюсових температурах за 30, розповідає лікар виїзної бригади станції швидкої допомоги Любомир Ткач, може призвести до теплових ударів. За цей літній період вже мають 2 випадки.
Любомир Ткач, лікар виїзної бригади станції ШМД:
- Найбільш поширеними ураженнями, з якими ми зустрічаємося, є тепловий і сонячний удари. По-суті вони однакові. Однак, якщо тепловий можна отримати за нинішніх високих тепмератур, то до сонячного додається ще вплив ультрафіолетового випромінювання.
Фактори, що виступають каталізаторами теплових уражень, – вік (діти і люди похилого віку) та наявність захворювань, особливо – серцево-судинних, ожиріння, цукрового діабету. Симптоми теплового і сонячного ударів подібні – головний біль, запаморочення, шум у вухах, прискорений пульс, у тяжких випадках – втрата свідомості і навіть летальні випадки. Тому допомогу, за словами лікарів, слід надавати негайно.
Любомир Ткач, лікар виїзної бригади станції ШМД:
- Допомога має надаватися свідками події, в ній нічого складного немає. Треба відвести людину в прохолодне місце, прикласти змочений в холодній воді рушник або якусь тканину. Якщо плескати в обличчя водою, то треба попередити людину, аби не було холодового шоку чи іншої непередбачуваної реакції.
Якщо проведені процедури не дадуть покращення – слід звертатися до медиків, оскільки в цьому випадку потерпілий потребуватиме кваліфікованої медичної допомоги і, можливо, госпіталізації. Аби уникнути такої ситуації, лікарі радять тривалий час не знаходитись під дією прямих сонячних променів, дачникам – не працювати на присадибних ділянках у обідню пору. Порада для всіх без вийнятку – постійно поновлювати запаси рідини в організмі – пити мінеральну воду, соки, морси і відмовитись від вживання пива та інших алкогольних напоїв, оскільке їх споживання негативно діє на терморегуляцію організму.

Автор: Крістіна Криженко, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації