Чорнухи

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Чорнухи — селище міського типу, центр Чорнухинського району Полтавської обл. У Чорнухах народився Григорій Сковорода і там встановлено йому пам'ятник.

 Найближча залізнична станція Пирятин знаходиться за 38 км. Чорнухи розташовані на березі річки Многи. Територія населеного пункту займає площу 690 га . Селище має автостанцію і автобусний зв'язок з Полтавою, Києвом, Лубнами, Пирятином, Лохвицею. Загальна кількість населення Чорнух згідно перепису на 1.01.2002 р. становила 3138 мешканців (2900 у 1984 році).

 

 Економіка

 В економіці району провідне місце займає сільське господарство, яке спеціалізується на виробництві зерна, цукрових буряків, соняшнику, молока, м'яса. Основними виробниками сільськогосподарської продукції є 15 сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю і 3 приватні сільськогосподарські підприємства, ВАТ «Чорнухиптиця» та 1 0 фермерських господарств. Найбільші серед них сільськогосподарські товариства з обмеженою відповідальністю «Темп», «Агрофірма ім. Суворова», «Перемога», «Селянська спілка ім. Шевченка», фермерське господарство «Обереги».

 Для потреб гостей та жителів району працює готель «Многа», Чорнухинське територіально-відокремлене безбалансове відділення Полтавської дирекції банку «Полтавабанк», Чорнухинська філія Лубенського державного Ощадного банку України N!! 146/053 та Чорнухинське територіально-відокремлене безбалансове відділення Полтавської філії АППБ «Аваль», Чорнухинська філія ЗАТ «Приватбанк», працюють 2 банкомати.

 

 Соціальна сфера

 У районі налічується 22 загальноосвітніх шкіл, Вороньківський філіал Лазірківського професійно-технічного училища N46, районна центральна та дві дільничні лікарні, районна поліклініка, 19 фельдшерсько-акушерських пунктів, 3 лікарські амбулаторії. Про культурно-освітній рівень жителів району дбають 11 сільських будинків культури, 14 сільських клубів, кіноконцертний зал (відкритий у 2006 р. на базі колишнього кінотеатру), центральна районна бібліотека для дорослих ім. Г.с. Сковороди, районна бібліотека для дітей, 20 сільських бібліотек-філій та дитяча музична школа. Скарбницями пам'яток історії та культури краю є Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.с. Сковороди та 4 сільських громадських музеї. Районний Будинок культури знищено внаслідок пожежі.

 Видається районна газета «Нова праця» (періодичність виходу — двічі на тиждень).

 У районі налічується 9 релігійних громад, діє 4 українські православні церкви та чотири молитовних будинки. Завершується будівництво християнської церкви Московського патріархату у міському парку.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації