Гребінка

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Гребінка — місто в Полтавській області. Залізничний вузол (перетин напрямків Москва - Одеса та Київ - Харків).

 Місто назване на честь Євгена Павловича Гребінки (1812-1848) — українського байкаря, белетриста, видавця, громадського діяча.

 Розташоване на лівому березі річки Оржиці. Відстань від обласного центру 203 кілометри, від Києва — 150 км.

 Населення Гребінки близько 12 тисяч осіб.

 

 Гребінківський район знаходиться у північно-західній частині Полтавської області. Утворений 25.ІІ.1935 року в складі 17 сільрад. Виділився з Пирятинського (14 сільрад) та Оржицького (3 сільради) районів (30.ХІІ.1962-8.ХІІ.1966 територія району входила до складу Пирятинського району, відновлений 8.ХІІ.1966). Площа 0,6 тис км, населення 30 тис. жителів (1990). У районі – 42 населених пункти, підпорядковані міській і 12 сільським Радам народних депутатів. Центр –м. Гребінка. Поверхня рівнинна. Корисні копалини: торф, пісковики, піски, глини. З північного заходу на південного сходу район перерізують долини річок Сліпоріду, Оржиці та Гнилої Оржиці. Грунти чорноземні типові мало гумусні. Площа лісів і лісосмуг 2,6 тисяч га. Переважають береза, вільха, дуб, клен, верба, осика. У районі – пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення Косаківський парк. Залізничні станції Гребінка, Мар'янівка. Автомобільних шляхів 188 км, у тому числі з твердим покриттям – 170 км. З 21 листопада 1959 року Гребiнцi надано статус мiста районного пiдпорядкування. Нинi Гребiнка - значний залiзничний вузол, на якому розташованi великi залiзничнi пiдприємства: локомотивне депо, вагонне депо, 11-та дистанцiя сигналiзацiї та зв’язку, 18-та дистанцiя колiї та iншi. В районi функцiонує 14 загальноосвiтнiх шкiл I-III ступенiв, 6 загальноосвiтнiх шкiл I-II ступенiв та 2 загальноосвiтнi школи I ступеня, а також Майорщинська допомiжна школа-iнтернат. Медичну допомогу населенню надають 3 лiкарнi, 2 полiклiнiки., 3 медичнi амбулаторiї та 21 фельдшерсько-акушерський пункт. Культ-просвiтню роботу здiйснюють 28 клубних закладiв (15 Будинкiв культури, 13 сiльських клубiв), 26 бiблiотек, дитяча музична школа, районний iсторико-краєзнавчий та 11 сiльських музеїв. Засоби масової iнформацiї представленi районною газетою "Гребiнчин край", телестудiєю "Гребiнка", редакцiєю районного радiомовлення.

 У районi зареєстрованi i дiють осередки 14-ти полiтичних партiй та 7-ми громадських органiзацiй. Найбiльш активними серед них є осередки: СДПУ(о), АПУ, КПУ, СПУ, ВОДС "Злагода", районної органiзацiї iнвалiдiв вiйни та Збройних Сил.

 З релiгiйних конфесiй в районi офiцiйно дiють УПЦ, УАПЦ, Адвентисти 7-го дня, Євангельськi Християни (баптисти).

 На території Гребінківського району знайдено вироби пізньопалеолітичного часу.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації