Вхід | Реєстрація

Гребінка

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Гребінка — місто в Полтавській області. Залізничний вузол (перетин напрямків Москва - Одеса та Київ - Харків).

 Місто назване на честь Євгена Павловича Гребінки (1812-1848) — українського байкаря, белетриста, видавця, громадського діяча.

 Розташоване на лівому березі річки Оржиці. Відстань від обласного центру 203 кілометри, від Києва — 150 км.

 Населення Гребінки близько 12 тисяч осіб.

 

 Гребінківський район знаходиться у північно-західній частині Полтавської області. Утворений 25.ІІ.1935 року в складі 17 сільрад. Виділився з Пирятинського (14 сільрад) та Оржицького (3 сільради) районів (30.ХІІ.1962-8.ХІІ.1966 територія району входила до складу Пирятинського району, відновлений 8.ХІІ.1966). Площа 0,6 тис км, населення 30 тис. жителів (1990). У районі – 42 населених пункти, підпорядковані міській і 12 сільським Радам народних депутатів. Центр –м. Гребінка. Поверхня рівнинна. Корисні копалини: торф, пісковики, піски, глини. З північного заходу на південного сходу район перерізують долини річок Сліпоріду, Оржиці та Гнилої Оржиці. Грунти чорноземні типові мало гумусні. Площа лісів і лісосмуг 2,6 тисяч га. Переважають береза, вільха, дуб, клен, верба, осика. У районі – пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення Косаківський парк. Залізничні станції Гребінка, Мар'янівка. Автомобільних шляхів 188 км, у тому числі з твердим покриттям – 170 км. З 21 листопада 1959 року Гребiнцi надано статус мiста районного пiдпорядкування. Нинi Гребiнка - значний залiзничний вузол, на якому розташованi великi залiзничнi пiдприємства: локомотивне депо, вагонне депо, 11-та дистанцiя сигналiзацiї та зв’язку, 18-та дистанцiя колiї та iншi. В районi функцiонує 14 загальноосвiтнiх шкiл I-III ступенiв, 6 загальноосвiтнiх шкiл I-II ступенiв та 2 загальноосвiтнi школи I ступеня, а також Майорщинська допомiжна школа-iнтернат. Медичну допомогу населенню надають 3 лiкарнi, 2 полiклiнiки., 3 медичнi амбулаторiї та 21 фельдшерсько-акушерський пункт. Культ-просвiтню роботу здiйснюють 28 клубних закладiв (15 Будинкiв культури, 13 сiльських клубiв), 26 бiблiотек, дитяча музична школа, районний iсторико-краєзнавчий та 11 сiльських музеїв. Засоби масової iнформацiї представленi районною газетою "Гребiнчин край", телестудiєю "Гребiнка", редакцiєю районного радiомовлення.

 У районi зареєстрованi i дiють осередки 14-ти полiтичних партiй та 7-ми громадських органiзацiй. Найбiльш активними серед них є осередки: СДПУ(о), АПУ, КПУ, СПУ, ВОДС "Злагода", районної органiзацiї iнвалiдiв вiйни та Збройних Сил.

 З релiгiйних конфесiй в районi офiцiйно дiють УПЦ, УАПЦ, Адвентисти 7-го дня, Євангельськi Християни (баптисти).

 На території Гребінківського району знайдено вироби пізньопалеолітичного часу.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації