Вхід | Реєстрація

Кобеляки

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Кобеляцький район розташований в пiвденнiй частинi Полтавської областi.

 Площа району складає 1823 кв. км. Згiдно адмiнiстративного подiлу до складу району входять: 1 (одне) мiсто, 1 (одне) селище мiського типу та 99 сiльських населених пунктiв.

 Територiя району межує: на пiвночi - з Решетилiвським i Новосанжарським районами Полтавської областi; на пiвднi-з Онуфрiєвським районом Кiровоградської областi та Верхньоднiпровським районом Днiпропетровської областi; на сходi - з Царичанським районом Днiпропетровської областi; на заходi - з Кременчуцьким i Козельщинським районами Полтавської областi.

 Населення району 53100 чоловiк. В тому числi: мiського - 17500 чол., сiльського - 35600 чол.

 Кобеляцький район утворений 7 березня 1923 року. З лютого 1932 року по вересень 1937 року був у складi Харкiвської областi, а з 1937 року - Полтавської.

 Районнийцентр - м. Кобеляки, розташоване на пiвднi Полтавської областi, на правому березi рiчки Ворскла, лiвої притоки рiки Днiпро при впадiннi рiчки Кобелячки (звiдси й назва) за 75 км. вiд обласного центру та за 14 км. вiд залiзничної станцiї Кобеляки.

 Територiя мiста 1212,5 га, подiлу на райони не має.

 Поселення Кобеляки вперше згадується позначеним на картах I. Данкерта 1609-1613 р.р., та Д. Левiта - 1632 р. Опис мiста середини XVII ст. залишив турецький мандрiвник Е. Челебi.

 Народногосподарський комплекс району представляють основнi галузi: сiльське господарство, промисловiсть, будiвництво, транспорт, зв’язок, торгiвля та побутове обслуговування. Всього промислових пiдприємств 16 (шiстнадцять), сiльськогосподарських 40 (сорок).

 Зарубiжнi економiчнi зв’язки мають ЗАТ "Бiлицький МКК", ВАТ "Свiт". Стабiльно, з нарощуванням обсягiв виробництва працюють ЗАТ "Бiлицький МКК", ЗАТ "Кобеляцький завод продтоварiв "Мрiя", ВАТ "Свiт".

 Сiльськогосподарське виробництво представляють 2 агрофiрми, 15 приватних сiльськогосподарських пiдприємств, 18 товариств з обмеженою вiдповiдальнiстю, 3 акцiонерних товариства вiдкритого i закритого типу, 2 сiльськогосподарських кооперативи. В районi також функцiонує 102 фермерських господарства.

 Середнiх загальноосвiтнiх шкiл I ступеня - 13, I-II ступенiв - 26, I-III ступенiв - 13. Всього в районi загальноосвiтнiх шкiл - 52, в них класiв - 465, комплектiв 425, учнiв 7823.

 

 В районi дiє:

 1 районний Центр культури i дозвiлля;

 47 клубних закладiв;

 45 бiблiотечних установ;

 26 громадських музеїв;

 2 державних музеї;

 1 державний лiтературно-меморiальний музей-садиба О. Гончара.

 В районi дiє 6 лiкарень на 346 койкомiсць та 41 фельдшерсько-акушерських пунктiв.

 Всього в районi налiчується 26 релiгiйних органiзацiй.

 Архiтектурних пам’ятникiв мiсцевого значення в районi - 61. Археологiчнi вiдсутнi.

 Кобеляцька земля щедра на видатних дiячiв науки, культури та мистецтва. У сiм’ї Кобеляцького сотника народився просвiтитель, фiлософ-матерiалiст Козельський (1728-1793), у с. Переволочна - поет I.Ф. Богданович (1743-1803), у с. Бутенки - письменник Ю.П. Дольд-Михайлик (1903-1966) та письменник I.В. Дубинський (1893-1989), у селi Солошине - письменник П.А. Загребельний (1924), у селi Орлик - письменник Д.Т. Ткач (1912), у селi Сухе - письменник О.Т. Гончар.

 Серед iнших уродженцiв краю: вчений у галузi технiчної кiбернетики, член-кореспондент АН УРСР, заслужений дiяч науки України О.Г. Iвахненко (1913), український письменник i педагог В.С. Гнилосиров (1836), заслужений художник України О.Г. Максименко (1916), а також художники I.Г. Лось, Й.О. Бiлополий, В.М. Греченко, заслуженi архiтектори України П.М. Жук, Д.Т. Сосновий. У мiстi жили i працювали талановитий самобутнiй художник М. Черненко, М.А. Касьян - родоначальник мануальної терапiї, народний лiкар Радянського Союзу, почесний доктор медицини Iталiї, академiк, чий досвiд у лiкуваннi хворих остеохондрозом хребта став надбанням свiтової сучасної медицини. Нині проживає член спiлки письменникiв України поетеса Л. Овдiєнко.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації