Горішні Плавні

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Горішні Плавні — місто обласного підпорядкування в Полтавській області. Дата заснування міста - 29 листопада 1960 року. Статус міста районного підпорядкування одержано 24 квітня 1972 року (до цього місто називалося поселення міського типу Комсомольське).

 Статус міста обласного підпорядкування одержано 6 квітня 1977 року.

 Місто Горіщні Плавні розташоване на лівому березі р.Дніпро, на відстані 16 км від міста Кременчука і 90 км від обласного центру — Полтави.

 

 Промисловість

 Місто Горішні Плавні - це промислове місто. Саме промисловість визначає специфіку міста. Структурно промисловості складається з 7 галузей: гірничодобувної промисловості, хімічної, машинобудування, деревообробної, виробництва будівельних матеріалів, легкої і харчової промисловості.

 Серед найбільших підприємтсво міста:

 - Відкрите акціонерне товариство "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", на базі потужного гірничодобувного комплексу залізної руди. Основна продукція 7-8 млн тонн залізорудних окатишів у рік. У місті також розташовані Рижевський гранкар'єр, Редутський щебзавод, завод залізобетонних виробів, трикотажна фабрика й ін.

 

 Культура

 - Централізовану бібліотечну систему

 - Дитячу музичну школу

 - Дитячу художню школу

 - Міський історико-краєзнавчий музей

 - Апарат відділу культури та централізовану бухгалтерію відділу культури;

 - Палац культури і творчості

 Традиційним є проведення в місті протягом лютого-березня міського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Дніпрова хвиля»,в якому беруть участь обдаровані діти та творчі колективи загальноосвітніх шкіл міста, ліцеїв, технікуму, ЦД та ЮТ та ПК і Т. Кожен рік дає змогу засвітити нові яскраві зірочки на творчому небосхилі міста Комсомольська. у 2006 р. цей фестиваль був проведений вже вп'яте.

 

 Шість років підряд Горішні Плавні приймають і вітають учасників Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». За ці роки до міста завітали колективи з Індії, Мексики, США, Італії, Іспанії, Ізраїлю, Таїланду, Фінляндії, Китаю, Сербії, Туреччини, Польщі, Вірменії, Грузії, Білорусії, Росії та України.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації