Семенівка

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Семенівка — селище міського типу на Придніпровській низовині, центр Семенівського району Полтавської області; 8600 меш. (1966). (Станом на 2006 рік — 7469 мешканців). Харчова промисловість (зокрема цукроварня). Розташоване в західній частині Полтавської області.

 Семенівський район знаходиться у західній частині області. Площа 1,3 тис. км2. Населення— 38,2 тис. жителів. У районі 65 населених пунктів (одно селище міського типу, 64 села, підпорядкованих селищній та 18 сільрадам народних депутатів). Утворений в березні 1923 з Семенівської, Зубанівської та Зайчинської (Заїчинської) волостей Хорольського повіту в складі Кременчуцького округу. З лютого 1932 по вересень 1937 був у складі Харківської, а з вересня 1937 — Полтавської обл. З грудня 1962 територія р-ну входила в Хорольський район. У січні 1965 знову утворений Семенівський район. Поверхня пологохвиляста з давніми прохідними долинами та блюдцями-западинами. На південному заході омивається Кременчуцьким водосховищем. Корисні копалини: пісок, мергель, торф, є джерела мінеральної води. Річки — Сула з Борисом, Хорол, Крива Руда, Біляківське водосховище. Переважають чорноземи солонцюваті, лучно-чорноземні глибокосолонцюваті ґрунти в комплексі з солонцями. Площа лісів і лісових смуг 2,7 тис. га. Переважають дуб, клен, акація біла, липа, сосна; У районі — заказники державного значення Гракове і Солоне, а також заповідні об'єкти місцевого значення — пам'ятки природи: дуб звичайний, Богданівський парк, Веселоподільський парк та пам'ятка садово-паркового мистецтва — Криворудський дендропарк. Найбільші промислові підприємства: Веселоподільський цукрокомбінат, хлібоприймальне підприємство, молокозавод, харчосмакова фабрика, автопідприємство, ремонтно-транспортне підприємство, сільгоспхімія, побуткомбінат, хлібокомбінат, комбінат підприємств громадського харчування, 157 крамниць. Спеціалізація с. г.— вирощування озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, цукрового буряку, соняшнику. Розвинуте скотарство, свинарство, вівчарство. У районі 22 колгоспи, 4 радгоспи, 2 міжгосп. підприємства, Веселоподільська дослідно-селекційна станція. 1990 площа с.-г. угідь — 97,3 тис. га, в т. ч: орної землі 75,3 тис. га. Залізнична станція Веселий Поділ. Автомобільних шляхів — 630 км, у тому числі з твердим покриттям — 380 км. У районі 41 загально-освітня школа, 2 школи-садки, музична школа і два її філіали, два будинки піонерів та школярів, станція юних натуралістів, міжшкільний навчальний виробничий комбінат, 35 дитячих дошкільних закладів, 53 лікувальних заклади, в тому числі центральна районна, номерна, інфекційна та 3 дільничних лікарні, 43 фельдшерсько-акушерські пункти, 4 лікарських амбулаторії, 7 аптек, 48 Будинків культури та сільських клубів. Районний історико-краєзнавчий музей. Видається районна газета «Трибуна довір'я». На території району збереглися кургани доби бронзи, скіфського часу та Київ. Русі, залишки городища, очевидно, літописного містечка Горошина, поселення неолітичного часу, епохи міді та черняхівської культури.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації