Отже, давайте поглянемо, що змінилося в Біликах після виборів та створення Білицької ОТГ. А для кращого сприйняття, будемо порівнювати з Кобеляцькою ОТГ та Нехворощанською. Чому Нехворощанською? Для чесності - Нехвороща давно не була райцентром, не має статус міста, всього лише 2538 мешканців. Тому на мою думку, порівняння цілком коректне.
Та перейдемо до суті, що було в Біликах до приходу нового керівництва - водопостачання, каналізація працювали справно, дороги були полатані, вуличне освітлення проведено, вивезення смітт'я функціонувало. Отже нинішній владі дісталася не повна руїна. Тепер перейдемо до власне порівняння, що з'явилося, які відбулися кардинальні зміни.
Розпочнемо з колишнього райцентру - міста Кобеляки.
З'явилося: соціальний автобус, що є безкоштовним для мешканців громади, нове асфальтне та гравійне покриття на багатьох вулицях, які його не мали навіть в "радянський" період, прокладені нові плиткові тротуари, по яких справді можна пересуватися і дійти майже до околиці міста, працює контейнерний вивіз смітт'я.
Далі Нехвороща. З'явилося - центральна вулиця отримала нове, якісне та суцільне асфальтове покриття. Ніякого "ямкового" ремонту, їхати - одне задоволення, хто був, підтвердіть в коментарях. Проводиться реконструкція та облаштування парку, відновлено роботу лікарні, що підпадала під "оптимізацію", проводиться ремонт будівель лікарні, школи. Йде розширення покриття вуличного освітлення, оновлений автопарк комунального підприємства, яке фактично довелося створювати з "нуля" після попередників. Плануеться закупка власного шляхо-ремонтного обаднання та техніки з подальшим самостійним ремонтом доріг громади. А це реальна єкономія бюджетних коштів та створення нових робочих місць.
І наостанок - Білики. Отже, що з'явилося - відділи: фінансовий, освіти, медичний, можливо ще якісь, про які громадськості ще невідомо. З'явився "соціальний" автобус, який перевозить ТІЛЬКИ працівників даних відділів. Це відбуваеться для них безкоштовно, а тобто, за наші з Вами кошти. Також були придбані легкові службові автомобілі кожному з заступників голови, такі "люди" одним автомобілем, аж ніяк не обійдуться.
В подальшому з "помпою" був "відкритий" спортзал. Позиціонувалося все це як "подвиг" чиновників з селищної ради. Насправді він був відкритий та працював значно раніше. І створювався він білицькими активістами та любителями спорту, за підтримки колищнього керівництва.
Встановлені відеокамери, які знову ж таки, були закуплені ще попередниками.
В лікарні, замість обіцяного стаціонарного відділення відкрили медичний відділ, це саме необхідне. Там сидить безліч жінок, які точно знають як лікувати жителів громади. Щоправда вони не можуть відрізнити шприц від пігулки, але погодьтеся -це ж не основне. Про капремонт лікарні (знову ж таки обіцяний перед виборами) вже ніхто навіть не згадує.
Може в комунальників оновили техніку? Ні, там навіть ту, що була придбана попередниками, зберігають просто неба на території пожежної частини. Яка до речі, сама скоро завалиться. Хоча, як подивитися на тих пенсіонерів-пожежних, на автомобілі Зіл, який є їхнім "однолітком", розумієш, що приміщення їм то і не потрібне. За ввесь цей час влада не може знайти на території селища підходящого приміщення де б можна було зберігати, та ремонтувати комунальний транспорт. Це щонайменше дивно - в селищі безліч промислових, закинутих об'єктів. Щоб не бути голослівним - це приміщення Цукрового заводу, Дитячого санаторію, Свинокомплексу.
Можливо з'явилися плиткові нові тротуари, які доходять аж до околиць? На жаль - ні. Зручні асфальтовані парковки в центрі селища, - ні не чули. Хоча ні, одна таки є - поблизу "МаркетОпту", це напевне теж невідоме "благо" від "Скрильника і компанії", про яке громадськість не знає. Обіцяні сміттеві контейнери, так і залишилися лише обіцянкой, яку виконали лише в Бутенках та Вишневому.
Тоді напевне йде реконструкція парку -встановлюються ліхтарі, нові лави, пішохідні доріжки, тренажери, гойдалки? Ні, "реконструкцію" провели, але на папері, в реальності "вигребли" гілля та опале листя, що робилося кожен рік та побілили "нещасного футболіста", який скоро розсиплеться. Оце і вся "реконструкція".
Дуже здивувала новина https://exo.in.ua/news/55264 . Я так розумію "селищна влада" "викатала" всі бюджетні кошти і хоче "реанімувати покійника" - Кобеляцький цукровий завод. Виникає питання, а навіщо відновлювати роботу підприємства, яке працює тільки три місяці на рік, при цьому "загиджуючи" та "вбиваючи" дороги в радіусі 40 кілометрів від себе?? Хоча можливо, деяка користь є - на автомобілі підприємства можна "списати" поганющу якість ямкового ремонту, що проводився через Кустолові-Кущі в сторону Червоних Квітів. Після "буряковозів" там буде важко щось довести..
Можливо слід не "реанімувати" безнадійно "мертві" підприємства, а створювати умови для приходу нових?
Так, це важко, на цьому багато "не заробиш", але якщо мислити майбутнім громади - це єдиний вірний шлях. Тим більше потенціал у громади є - земля та транспортна інфраструктура присутні.
Ну і наостанок - трішки позитиву. Що ж все таки було зроблено хорошого. Його небагато, але є - проведено ямковий ремонт доріг, викошено стадіон, та втановлені нові дорожні знаки та декілька лежачих поліцейських.
Наближається Новий рік, тому хочу всім читачам побажати в наступаючому році міцного здоров'я, сімейної злагоди, щаст'я і проживання в населеному пункті, яким керують нормальні, працьовиті люди, а не таке корупційне "смітт'я" - https://exo.in.ua/news/55241