Нічні «співаки»
Ці неприємні звуки з’являються через вібрацію звужених стінок гортані. Звуження настає, коли м’язи м’якого піднебіння і язика надмірно розслаблені. У декого м’язи настільки розслаблюються, що, бува, заважають нормальному диханню.
Частіше за все хропіння з’являється із віком. У процесі старіння м’язи язика і м’якого піднебіння слабшають і не здатні, як раніше, підтримувати дихальні шляхи у відкритому стані. Хоча в окремих випадках причиною хропіння може бути вроджена вузькість гортані.
Причиною важкого дихання і появи хропіння може бути й викривлена носова перегорода, поліпи в носі або все та ж вроджена вузькість носових ходів. Появі хропіння може сприяти і неправильний прикус.
Непокоїтися з приводу хропіння варто не завжди. Хропіння, наприклад, може виникнути в людини, яка вживала алкоголь перед сном, адже під дією спиртного м’язи язика і піднебіння розслабляються. Те ж саме трапляється і з дуже втомленою людиною. Ще одним фактором, який може стати причиною хропіння, є ожиріння. У цьому випадку достатньо схуднути на кілька кілограмів, і проблема зникне.
Капуста перед сном позбавить хропіння
Якщо храп не викликаний якоюсь патологією, щоб позбутися його, варто спробувати один із народних способів.
Коли причиною хропіння стає язик, треба привчити себе не спати на спині. Метод не дуже зручний, але дієвий. На спинку піжами або футболки пришивають тенісний м’ячик.
На жаль, сон на боці не завжди дає позитивний результат. Тоді на додаток до описаного методу варто спробувати робити комплекс вправ для зміцнення м’язів язика та м’якого піднебіння. А ще від хропіння, кажуть, допомагає один кулінарний шедевр: дрібно нашинкована капуста, перемішана з невеликою кількістю меду. Отриману масу куштувати перед сном упродовж місяця.
Вправи для зміцнення м’язів язика та піднебення:
1. Рухи язиком: спочатку спробуйте висунути язик уперед, як це робите, коли показуєте лікареві хворе горло. Чим більше ви докладете зусиль, тим краще. Ви маєте відчути, як напружуються м’язи основи язика. Повторіть цю справу 30 разів. Потім таку ж кількість разів спробуйте робити рухи язиком назад у напрямку горла.
2. Попрацюйте щелепою. Зробивши 30 рухів нижньою щелепою вперед-назад, ви також сприятимите зміцненню слабких м’язів.
3. Візьміть у зуби якийсь предмет і утримуйте із силою упродовж 5 хв.
4. Намагайтеся по 30 разів на день з зусиллям промовляти літеру «І».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном