«Без бумажки мы – букашки…»
З січня 2010 р. уряд розщедрився на соцзабезпечення для багатодітних родин. У законі вказаний чималий перелік пільг: 50%-ва знижка на оплату комунальних послуг, безкоштовні ліки за рецептом і проїзд, допомога в оздоровленні та багато інших приємностей, які полегшили б фінансове становище великих родин. Але в нашій країні існує цікава закономірність: держава дає пільги, але це не означає, що пільговик може ними скористатися. Так вийшло і з багатодітними родинами: доки у них не було спеціальних посвідчень, то у транспорті доводилося платити. Яка ситуація тепер?
— У тролейбусах їдемо без проблем, а от у маршрутках по-різному буває: одні водії нормально реагують, але деякі можуть і нагрубити. Я з такими не сварюсь, а записую номер маршрутки і скаржуся в їхню організацію, – розповідає Людмила Сухова, мати 3-х дітей.
Більшість батьків задоволені та дякують державі хоча б за це! Втім, скористатися пільгами вдається не всім і не всюди. На початку вересня 14-річній кременчужанці з багатодітної родини не дали пільгового квитка на автовокзалі, хоча повинні:
— Мені сказали, що возитимуть лише сільських дітей з 1 жовтня. Я показувала посвідчення, де написано, що я маю право на безкоштовний проїзд, але квитка не дали.
Батьки дівчини не залишили цей випадок без уваги, адже їхня дитина була сама, без дорослих: «Донька стоїть на обліку в кардіолога, перехвилювалася. Ми були розгнівані, хочемо скаржитися в міністерство чи в мерію. Кому потрібні такі посвідчення, які не варті нічого? Більше не намагались їздити безкоштовно, навіть у міському транспорті».
Через кілька днів після цього випадку «Панорама» зателефонувала на залізничний вокзал та автовокзал, щоб дізнатися з перших вуст, чи дають пільговикам безкоштовні квитки чи все-таки змушують платити.
— Залізниця надає пільги членам багатодітних родин лише на приміському сполученні. Пасажир повинен пред’явити у касі посвідчення, у квитку вказують номер посвідчення, платити нічого не треба. Пільги діють цілий рік, а у пасажирських та швидких потягах треба платити, – пояснили у квиткових касах вокзалу станції «Кременчук».
— З 15 вересня автовокзал видає пільгові квитки членам багатодітних родин. У касі треба показати посвідчення нового зразка та сплатити станційний збір і страховку, – прокоментували на автовокзалі.
Документ для всієї родини
Посвідчення члена багатодітної родини видається кожній дитині віком від 6-ти років та одне на двох – батькам. У посвідченні вказаний неповний перелік пільг:
– безкоштовне одержання ліків за рецептами лікарів;
– щорічне медичне обстеження;
– першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та першочергова госпіталізація;
– безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, зокрема внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;
– безкоштовне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку.
Чи одержують багатодітні законні пільги?
Транспорт
Хлопець із багатодітної родини, 15 років:
— Коли я показав посвідчення дитини з багатодітної родини, водій запитав мене: «Тобі що, шкода заплатити?». Я дав гроші, бо всі пасажири дивилися на мене.
Дівчина з багатодітної родини, 12 років:
— Сьогодні їхала в маршрутці № 18, пропустила 5 штук, доки знайшлося вільне пільгове місце. На наступній зупинці зайшла пенсіонерка і запитала: «Хто на пільговому місці?». Водій показав на мене. Вона так подивилася, що я не знала, куди себе подіти. З одного боку, повинна поступитися місцем старшим, а з іншого, в мене теж пільгове місце…
Медицина
Мати 3-х дітей:
— Не йдемо поза чергою до лікаря в поліклініці, а от безкоштовні ліки дуже хотіли б отримувати. У мене одна дитина на диспансерному обліку, але поки що нам не виписували рецепт.
Дівчина з багатодітної родини, 13 років:
— Здавала аналізи в поліклініці, сказали платити гроші, тому що лікарні нічого не перераховують для багатодітних. Але в мене не було грошей. Так і пояснила, мені зробили аналіз.
Батько 4-х дітей:
— Щорічний медогляд – це просто слова. У поліклініках спеціалістів не вистачає, педіатр направляє на обстеження у приватні клініки, а там немає жодних пільг.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном