У Світловодську заходи розпочалися о 10.00. з урочистого покладання квітів до Вічного вогню — пам'ятнику воїнам, які форсували Дніпро восени 1943 року.
Потім Олена Макковій — заступник міського голови, депутати міської ради, ветерани Великої Вітчизняної війни вирушили до Пам'ятного знаку на вулиці Дружби, який встановлено на честь молодіжної підпільної диверсійної групи під проводом Федора Ткаченка. Про історію опору групи, яка діяла під час війни в селі Табурище, присутнім розповів директор міського краєзнавчого музею Віктор Сергеєв.
Це – особливий день, всенародне свято, цього дня ми вшановуємо мужніх, безстрашних людей, героїчно уславлених партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни, які перебуваючи в тилу ненависного ворога, чинили йому нещадний опір. Вереснем грізного, неймовірно тяжкого, 1941-го розгортається організована партизанська боротьба з перших днів фашистського вторгнення на нашу землю. Потрапивши в окупацію та взявшись до зброї, наші співвітчизники ні на мить не відривали свого єства від Батьківщини. Партизанський рух виявився високопатріотичною боротьбою народу за своє визволення.
Старовинний Путивель, Сумщина і сивий Спадщанський ліс – священні місця, що стали в роки війни партизанською вольницею і увійшли в безсмертя разом з іменами народних месників. Саме на цій землі спалахнув партизанський рух. Титанічний страх наводив на ворогів Сидір Ковпак.
Так, наш земляк, Андрій Цимбал пов'язав свою долю з долею бійців славного об'єднання С. Ковпака, пройшов з ним боями від Путивля до Карпат. За участь і виявлену відвагу А. Цимбалу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Згадуючи таких людей і їхні доблесні справи, віддаючи їм шану і повагу та тих, хто поруч з нами – Авраменко Григорій Пантелійович, маємо завжди пам'ятати, що партизанський рух, як і все, пов'язане з минулою війною – це вічно жива історична пам'ять.
Подвиг тих, хто віддав життя на фронті і у глибокому ворожому тилу за наш сьогоднішній день, ніколи не забудеться.
Григорій Губський, голова комітету інвалідів ВВв.