Полтава – у першій хвилі захворюваності на грип та ГРВІ. Фахівці міської СЕС наголошують: ця ситуація цілком очікувана, її і прогнозували на кінець листопада – початок грудня. Станом на сьогодні показники епідпорогу перевищені на 72%.
Ірина Яценко, лікар-епідеміолог Полтавської міської СЕС:
— Збільшилась питома вага в загальній захворюваності школярів та дітей. На сьогоднішній день управлінням освіти проводиться щоденний моніторинг відвідування учнів.
Підставою для закриття класу чи школи на карантин є відсутність учнів понад 20%. Наразі цей показник в середньому по полтавських школах складає 13%. Закрито 6 класів у 3-х навчальних закладах міста.
Ірина Яценко, лікар-епідеміолог Полтавської міської СЕС:
— Міською СЕС проводиться постійний контроль за дотриманням протиепідемічних заходів та температурно-провітрювального режиму в дошкільних навчальних закладах, лікувально-профілактичних, також в школах, на об'єктах громадського харчування. Контроль за дотриманням дезінфекційних заходів.
Стосовно дорослих, переконують медики, – теж все під контролем. 5-та міська лікарня, як і минулоріч, готова розгорнути ліжка.
В'ячеслав Томенко, головний лікар 5-ї МКЛ:
— Ми готові розгорнути ліжка на важкі (я наголошую - важкі) захворювання на грип та його ускладнення. Першим за необхідності буде розгорнуто наше терапевтичне відділення на 50 ліжок, є палата інтенсивної терапії. В минулому році ми зробили центральну розводку кисню в цю палату, є 2 апарати штучної вентиляції легень.
Достатнім, за словами В'ячеслава Томенка, є і запас медикаментів. Зокрема, відомого «Таміфлю», противірусної та антибактеріальної груп препаратів.
Чашка чаю із медом чи лимоном ніколи не буде зайвою. Наразі медики закрикають бути більш обачними і намагатися убезпечити себе від захворювання. Зокрема, уникати місць масового скупчення людей. Якщо ж це неможливо - користуватись засобами індивідуального захисту.
Якщо ж ви відчувате перші ознаки захворювання – медики закликають не зволікати і утриматись від самолікування, а звернутись до фахівця.