Вхід | Реєстрація

Нардеп хоче боротися з ксенофобією та антисемізмом в інтернеті

За ініціативою нардепа Олександра Фельдмана в Україні почали моніторинг рейтингових інтернет-видань на предмет проявів ксенофобії, антисемітизму й насильства.
Як сказав Фельдман «Deutsche Welle», боротися з проявами ксенофобії й антисемітизму в українському інтернеті треба вже давно.
На його думку, нещодавня передвиборча кампанія дуже чітко підтвердила цю необхідність.
«Ви бачили, що відбувалося у Одесі? Коментарі проти Гурвіца, що його треба відправити до Бабиного Яру? А що було у Харкові, коли євреїв прирівнювали до хазарів?», — обурився Фельдман, який є президентом Українського єврейського комітету.
«Ми хочемо це зупинити. Будемо подавати позови до суду на власників сайтів, на користувачів», — заявив він.
Фельдман розповів, що моніторинг проводить Інститут прав людини IHRPEX, співзасновниками якого є зокрема він й Аманда Пол, аналітик брюссельського Європейського політичного центру.
У ході моніторингу обіцяють «не вдаватися до крайнощів», сказав Фельдман.
Він розповів, що йдеться про констатацію не тільки національних чи релігійних образ. Депутат виступає категорично проти приниження безхатьків, бідних, навіть проти образливих коментарів футбольних фанів.
Фельдман закликає власників інтернет-сторінок блокувати також розповсюдження дитячої порнографії та сцен насильства. Власники сайтів, на переконання нардепа, повинні уможливити доступ до адрес користувачів, аби уможливити для прокуратури проводити розслідування щодо образливих публікацій.
Зі свого боку, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає, що ініціаторам моніторингу слід бути дуже обережними.
«В Україні вже була кримінальна справа, порушена тільки за те, що людина у своєму блоґу, критикуючи таке явище, послалася на відео з Youtube», — сказав Захаров.
На думку правозахисника, перевірка IP-адрес порушує принцип конфіденційності в інтернеті, який за таких умов припиняє бути вільним.
«Створюються можливості для стеження. За бажанням можна вирахувати кожного, хто пише», — зазначив Захаров.
Водночас експерт наголосив на недосконалості статті 161 Кримінального кодексу України, яка не захищає ефективно жертв антисемітизму та ксенофобії.
Захаров пригадує, що за історію незалежної України кримінальна справа за обвинуваченням у антисемітизмі провалилася за браком доказів, а закрили лише львівську газету «Ідеаліст», яка оприлюднила список заможних євреїв, яких треба вигнати з країни.

Автор: www.pravda.com.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації