50% полтавців вважають, що людина стала власником природи
Респондентам було запропоновано відповісти на 17 різних запитань, що стосуються відношення людини до природи та діяльності лісової галузі, у ході відповідей, встановили: для 23,2% населення природа є гармонією, а для 18,7% - можливістю відновлення душевного спокою, для17,4% - це спосіб проведення дозвілля. Близько 70% респондентів, йдучи на пікнік, оберуть відпочинок біля річки, а 28% - у лісі.
Анкетування показало, що загалом сучасне населення дуже рідко буває у лісах, а відправляється туди зазвичай, щоб погуляти на свіжому повітрі (39,1%) та посмажити шашлик (24,9%), окремі любителі збирати гриби (17,1%) та на полювання (1,2%).
Прикро, але є й такі, що вирушають до лісу, щоб зірвати проліски (2,4%) або викинути сміття (2,4%). Найбільше у лісі людям подобається свіже повітря (56,8%), а відлякує - сміття (52,1%), та можливість заблукати (26,1%).
На вихідних міські жителі в основному люблять погуляти на свіжому повітрі (54,4%), сільські жителі - посидіти за комп'ютером (36,9%) і також прогулятися на свіжому повітрі(47,4%). Найчастіше дізнаються про роботу лісової галузі з телебачення (47,6%) та інтернету (22,2%).
З опитаних респондентів лише 13,5% у ЗМІ віддають перевагу розділам природи та екології, 20,2% - розділам здоров'я, по 10,8% - економіці та політиці, а найбільше цікавляться інформацією, що стосується розваг та відпочинку (35,1%). Більшість відвідувачів лісу знають про обладнані місця відпочинку (52,7%) та не залишають сміття після пікніку (83,7%). Незабаром Новий рік, а тому більшість опитаних громадян (64,8%) відправляться на ринок для купівлі ялинок, 21,6% віддадуть перевагу штучним ялинкам, а 8,2% готові відправитися до лісу і самовільно зрубати ялинку, при цьому жоден з них не розуміє, що може нести відповідальність за вчинений злочин.
Щороку в країні та області стартують акції спрямовані на збереження та відтворення лісових насаджень, популяризацію лісівничої професії. Проте, більшість населення, а це майже 69,8% нічого не знають про ці заходи. 24,4% респондентам відомо про щорічну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках », здебільшого це школярі та студенти.
Участь у соціальній акції з озеленення території готові взяти близько 70%, переважна більшість - це молодь та люди у віці від 51 до 63 років, інша частина респондентів не візьме участь у акції (19,3%), або тільки за гроші (10,7%). Волонтерами для прибирання лісових територій згодні стати 52,7% опитаних, 36,5% не готові брати участь у подібних заходах, а 10,8% вважають це справою альтруїстів.
На головне філософське питання анкети: «Чи погоджуєтеся з твердженням Рене Декарта, що «людина є власником і володарем природи?», 50% респондентів не піднялися вище рівня мислителів Нового часу, і погоджуються з твердженням філософа, 37,8% - свідомих громадян відповіли «ні », інші - 12,2% запропонували власні інтерпретації даного твердження. Найпоширенішими серед них стали: «Людина - невід'ємна частина природи», «Людина взаємозалежна від природи, а тому не може бути її власником », «Людина не може бути власником природи, бо природа є творцем людини» тощо.
Таким чином більшість опитаних респондентів відчувають свою причетність до природи і готові до її збереження та відтворення.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном