Як признався Олександр Лавренко, після закриття так званих витверезників, медики зіткнулися з великою проблемою – куди дівати нетверезих людей.
– Зараз є кілька закладів, куди «швидка» доставляє людей в алкогольному сп’янінні. Якщо в нетверезої людини привілеює якесь інше захворювання, то пацієнта направляють у відділення згідно цього захворювання. Якщо людина знаходиться в стані алкогольної коми – направляють в реанімаційне відділення психіатричної лікарні. У стані тяжкого алкогольного сп’яніння – у медичний заклад, але куди саме – вирішують лікарі. В легкому та середньому стані сп’яніння – направляють в кризовий центр наркологічного диспансеру. Там за пацієнтами наглядають, виводять з нетверезого стану за допомогою медичних препаратів, – розповів Олександр Лавренко. – Це ціла проблема, адже коли людей в такому стані привозять у мед заклад, вони ведуть себе по-різному, навіть б’ють вікна. Все це лягає на плечі медичних працівників.
Раніше «збирати» нетверезих доводилось міліції.
– Сьогодні правоохоронці можуть затримувати нетверезих на вулиці і доставляти у райвідділ, якщо вони порушують громадський порядок, – говорить Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС України у Полтавській області. – Інших нетверезих доставляють у медичні заклади. Також особи, які з’являються у громадському місці у стані алкогольного сп’яніння, притягуються до адміністративної відповідальності. Правоохоронці складають протокол, а порушники сплачують штраф у розмірі від 51 до 85 гривень.
В Україні останнім часом почали говорити про відродження такого закладу, як витверезник. 18 листопада у Верховній Раді навіть був зареєстрований законопроект «Про концепцію державної політики попередження зловживання алкоголем». Автори документу планують знизити вживання спиртних напоїв, відродивши витверезники та заборонивши продавати алкоголь в нічний час.