Перший такий захід, що відбувся 5 грудня, зібрав багато волонтерів, проте тоді вдалося розчистити лише 7 соток парку.
Зараз же, заручившись підтримкою небайдужих волонтерів з бензопилами справа пішла куди швидше.
Протягом 2 годин вдається прибрати 30-50 соток.
На зборах активістів акцію вирішили проводити щотижня, до кінця зими.
Тепер кожен бажаючий може приєднатися до волонтерської роботи відвідавши у неділю Дендропарк о 10.00 годині.
Приходячи зранку до «Шведського лісу», саме з цієї частини парку почали розчистку, безмежно радуєшся результатам. Цього тижня на заході були присутні близько 30 чоловік, і це не лише молодь.
Прийшли місцеві жителі середнього, старшого і навіть дошкільного віку. Не мало зусиль довелося докласти ініціатору та натхненнику задуму Ользі Откидач, викладачці 9-ї гімназії. З 2008 року зі своїм волонтерським клубом «Відродження» вона систематично працює у парку, власним прикладом демонструючи надзвичайну стійкість та відданість справі.
Це і розчистка джерел та водойм і прибирання сміття, а ось з осені було вирішено взятися за більш відповідальний відрізок роботи - видалення самосіву і сушняку. Праця нелегка фізично, особливо враховуючи, що 20 років парком ніхто не займався, спеціальна служба, котра в радянські часи доглядала територію, займалася розчисткою та прибиранням, отримуючи за це зарплатню давно розпущена, і логічно, що зелені легені Полтави стали нікому не потрібні.
2 роки знадобилося волонтерам щоб відродити бодай мінімальну зацікавленість місцевої влади та жителів міста до парку. Головне, як показала практика, - систематично виконувати задумане, хай і повільно але безперервно іти до мети.
Зараз Дендропарк інформаційно розкручена тема. Про це писали газети, у новинах місцеве телебачення не раз показувало волонтерські акції по розчистці самосіву. Місцева влада вперше за багато років звернула увагу на численні листи з проханнями долучитися до впорядкування культурної зони, у бюджет закладені кошти на вирішення екологічних проблем саме цієї місцевості.
Найголовніше, що люди збагнули, що фактично все залежить саме від них: від їх відповідальності, свідомості, небайдужості. Надзвичайно приємно, що з першого заходу, що відбувся на початку грудня волонтерський рух лише кріпне.
Сьогодні уже не потрібно давати оголошення в газети про те коли і о котрій наступний збір волонтерів, люди самі ідуть, цікавляться, телефонують.
Сьогодні щотижня у парку можна зустріти нові і нові обличчя, представники різних організацій: екологічних, молодіжних, благодійних, викладачі, школярі, націонал-патріотичні та козацькі об'єднання, навіть місцевих депутатів можна тут не рідко побачити з сокирами (приємно, що не лише на камери!)
Надзвичайна атмосфера та позитивна енергетика панує у неділю в парку. Складається враження, що українці, як багато століть тому, дружньою родиною працюють на толоці, задля спільної справи, адже розуміють, що це робота для кожного з нас, для кожного полтавця.
Впевнений, що волонтерський рух лише набиратиме обертів і за кілька місяців Дендропарк постане перед нами зовсім з іншим обличчям. Але не менш важливий фактор - фактор пробудження людської самосвідомості, фактор колективної та індивідуальної відповідальності.
Тож ініціатива відродження парку цінна не лише самоціллю.
Це - надзвичайно потужний виховний процес, процес загартування громадської небайдужої позиції, позиції громадянина-українця, а не хохла. Люди, що долучилися до заходу уже не «зникнуть» у сірій масі.
Почуття відповідальності посіяне в серцях, неодмінно проросте і такий Громадянин, а це вже справді буде Громадянин, неодмінно долучиться до чергової громадської ініціативи, а, можливо, сам стане її ініціатором та натхненником.
Тож Полтавці мають ще час приєднатися до ініціативи Ольги Откидач і у будь-яку неділю зими о 10.00 зі своїм реманентом відвідати Дендропарк та прийняти участь у суспільно корисній справі, зробити свій внесок у впорядкування міста.