На Полтавщині від чадного газу постраждало четверо дітей
Так, 10 січня в м. Миргороді, в гаражі біля автомобіля «Опель Вектра», було виявлено труп 26-річного місцевого мешканця. Попередня причина його смерті – отруєння чадним газом.
У м. Гребінці в будинку 57-річної громадянки було виявлено тіло її 31-річного племінника. Причина смерті чоловіка — отруєння чадним газом від пічного опалення на газу.
У Машівській центральній районній лікарні через отруєння чадним газом опинилася родина з с. Андріївка Машівського району: чоловік 1984 р.н., дружина 1988 р.н. та їхній син 2008 р.н. Після обстеження та надання медичної допомоги постраждалі 12 січня були виписані з медичного закладу.
Ще одна родина з отруєнням чадним газом потрапила до Карлівської центральної районної лікарні. Мешканці с. Ланна Карлівського району: мати 1972 р.н. та двоє дітей 2004 р.н. та 1997 р.н. отруїлись чадним газом внаслідок несправності газової колонки. Стан постраждалих — середньої важкості.
16 січня до реанімаційного відділення Карлівської центральної районної лікарні з діагнозом - отруєння чадним газом госпіталізований хлопчик 2004 р.н., мешканець с. Ланна Карлівського району. Стан дитини - середньої важкості. Отруєння сталося внаслідок несправності газовідводу газової колонки.
Причини всіх випадків отруєнь чадним газом схожі – це необережність людей при користуванні приладами пічного та газового опалення. Чадний газ зустрічається всюди, де недостатня для згорання речовин кількість кисню, погано працюють витяжки, забиті димарі. Тому, щоб уникнути отруєння, треба перевіряти наявність тяги в димоході; не закривати його заслінкою на ніч; не використовувати газові плити для обігріву приміщень; частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади; не заводити двигун автомобіля або іншого механізму при зачинених дверях гаража або боксу.
Слід пам’ятати, що чадним газом легко отруїтися, адже його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Але спочатку виникають головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, блювання, біль у грудях. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.
У разі отруєння чадним газом необхідно:
— винести постраждалого на свіже повітря;
— якщо постраждалий у свідомості - дати багато пити (чай, вода);
— якщо без свідомості – зробити штучне дихання та непрямий масаж серця;
— викликати швидку допомогу.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном