Про це сьогодні наголошують спеціалісти служб зайнятості. Як відзначає начальник відділу взаємодії з роботодавцями Полтавського міського центру зайнятості Лариса Ваць, у Полтаві актуальні робітничі професії — слюсарі, ремонтники, електрогазозварювальники, верстальники. Затребуваними залишаються й продавці продовольчих товарів. Однак, фахівців, що масово готують полтавські навчальні заклади — бухгалтерів менеджерів, юристів, маркетологів, у Полтаві — надлишок.
— Перелік професій, котрими сьогодні переповнений ринок праці, можна продовжувати, — коментує Лариса Ваць. — Аби допомогти адаптуватися на робочому місці молодому спеціалістові та зробити більш продуктивним діалог між роботодавцем та тими, хто готує кадри, служба зайнятості надає дотації за умови працевлаштування соціально незахищених громадян. Випускники вишів, технікумів та ПТУ належать до такої категорії. Тобто протягом року відшкодовується підприємству заробітна плата претендента, який працевлаштовується на те чи інше робоче місце. А ще служба зайнятості влаштовує стажування та підвищення кваліфікації громадян.
Що краще: бути без роботи, та зате з дипломом вишу в руках, чи перекваліфікуватися на «не модного», але затребуваного спеціаліста? Це вирішувати самій молодій людині. Однак, як відзначають самі роботодавці, сьогодні у молодих спеціалістів немає мотивації до роботи. Вони вчаться й не розуміють для чого вчаться. Не замислюються над майбутнім життям й втіленням власних амбіцій.
Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла майже анекдотичну ситуацію, коли роботодавцю, за допомогою служби зайнятості, вдалося знайти необхідного спеціаліста, а той просто втік дорогою на підприємство з машини керівника.
Йдеться про безпорадних, хоча й амбітних молодих людей. До речі, батьки останніх дають можливість «чадові» вчитися, вчитися й ще раз вчитися, а від можливої роботи оберігають тривалий час. Скільки вистачить сил та фінансових можливостей...